Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klosze lamp przednich BIXENON a H7


ramzes-it

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie, czy klosze lamp przednich zwykłej i ksenona są takie same? Z tego co mi się wydaje to tak ale wole dopytać, może ktoś z Was ma jakąś wiedzę na ten temat?

 

Z góry wielkie dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2018 o 12:30, booolek napisał:

Tak.sa takie same.

  booolek proponuję Ci abyś się nie wypowiadał jak nie wiesz na 100%. Nie są takie same!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi, czym się różnią ?

Wiem że są takie same  ponieważ zajmuję się oświetleniem samochodowym i przez moje ręce przeszły dziesiątki  jeśli nie setki takich lamp.

Oznaczenie numeryczne może się różnić zwykła a xenon ,ale oba klosze są gładkie i nie ma to znaczenie.

Powtarzam jeszcze raz - Bez problemu założysz klosz ze zwykłej lampy h7 do bixa w a4 b8 ,tak samo  jest w wersji poliftowej, i nie podważaj tego co piszę ,,bo jeśli piszę to wiem co piszę.KROPKA

Edytowane przez booolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu.

Szukam lampy do swojej b8 fl, (samoistnie pękł mi klosz lewej strony) może ktoś podpowie na co zwrócić uwagę przy zakupie całej lampy???

Czy lepiej jest kupić lampę zwykła pobawić się i zamienić same klosze. Słyszałem, że zakup lampy używanej nawet o tym samym nr. może różnić się kolorem leda???

Są jakieś oznaczenia na które zwrócić uwagę co do koloru LED???

Jak się sprawa ma jeśli kupię używaną lampę przełożę osprzęt czy będzie trzeba ją jakoś przyuczać, czy będzie działało po założeniu bez problemu????

Może ktoś ma takie lampy z klubowiczów???

oznaczenie mojej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwy leda są różne  trzeba patrzeć na  numerach,.dlatego najlepszym  rozwiązaniem będzie jak kupisz zwykłą z całym kloszem i przełożysz sobie na swój xenon , tylko musisz pamiętać o przełożeniu ramki  która jest przekrecona do klosza w xenonie  bo zwykle ich nie mają w b8 lift 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mowie o tym odblasku na boku  tylko ,ale ogolnie to jest cala ramka  która idzie na dole klosza przykrecane na 3 srubkach. Odkrecasz z klosza  od xenona  i przykrecasz  do  klosza ze zwykłej lampy.  Otwory montażowe są także wszystko jest  p&p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!

klosze od zwykłej lampy różnią się od klosza do xenona. Jak lampa zwykła ma napisy na czarnym błyszczącym plastiku to klosz się rożni od klosza od xenona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2018 o 08:52, ramzes-it napisał:

Uwaga!

klosze od zwykłej lampy różnią się od klosza do xenona. Jak lampa zwykła ma napisy na czarnym błyszczącym plastiku to klosz się rożni od klosza od xenona.

Nic mądrzejszego  napisac juz nie mogłeś. 

Pytałeś czy klosze są takie same a nie oznaczenie na nich, napisałem wyraźnie że oznaczenie numeryczne  zapewne się różni  ale klosze  pod każdym innym względem są  takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny wprowadzasz ludzi w błąd, klosze nie są takie same! Nie chodzi o oznaczenia numeryczne na lampie tylko o klosz, napisałem że lampy zwykłe które mają napisy w miejcu gdzie klosz jest czarny w górnej części (nie na lampie a na kloszu), trzeba czytać ze zrozumieniem! Ja mam dwie lampy zwykłe i jedna z nich ma inny klosz i nie jest taki sam jak od xenona, ktorą kupiłem dzięki Twojej podpowiedzi, z góry dzięki..............

Edytowane przez ramzes-it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziesiątki takich lamp i wiem. 

To moze ta jedna ze  zwykłych lamp  które masz  to jest jakiś zamiennik. Bo jak sam mówisz masz 2 sztuki zwykle a jedną z nich ma inny klosz.

Oryginalnie klosze  w a4 b8 są takie same kształtem  i ta się założyć  klosz że zwykłej lampy do xenona  i odwrotnie. 

Tak jak pisałem  jedynie oznaczenie numeryczne  może się różnić.

Edytowane przez booolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Ty masz jakieś zamienniki, nie chodzi o kształt klosza tylko o sam klosz, sorry czy Ty czytasz dokładnie co jest napisane, czy tylko to co Ci wygodne?

Po swiętach zrobię zdjęcia i zakończy się ta bezsensowna dyskusja. Jaki numer, Ty masz dziesiątki lamp a ja mam tylko dwie ori i są różne ?

Edytowane przez ramzes-it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiedz jaka i gdzie jest różnica. 

Oznaczenie numerycznie  na czarnej lakierowanej  części klosza  na górze  mają klosze w zwykłych  lampach jak i w xenonach , a nie tak jak pisales wyżej że tylko na zwykłych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wytrzymie, w xenonach na czarnej lakierowanej części nie ma oznaczeń, bynajmniej u mnie. Zaraz zejdę i zrobię zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz z łaski swojej pokazać gdzie są te napisy, bo jakoś ja ich nie widzę......?

20181218_131412.jpg

20181218_131424.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogłeś z łaski swojej  napjsac że masz polifta. Bo nazwa działu  jest a4 b8 a nie a4 b8 lift, a nikt w myślach Ci nie czyta.

Polifta także  mają numery też ale od wewnętrznej strony. 

Edytowane przez booolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, booolek napisał:

To mogłeś z łaski swojej  napjsac że masz polifta. Bo nazwa działu  jest a4 b8 a nie a4 b8 lift, a nikt w myślach Ci nie czyta.

Polifta także  mają numery też ale od wewnętrznej strony. 

To Ty mając te dziesiątki lamp to nie wiesz takich rzeczy? Jeszcze Ci udowdnię że klosze też się róznią (ten plastik przezroczysty), bo o tym była mowa na początku ale to pod koniec tygodnia, bo są ważniejsze rzeczy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich rzeczy  czyki jakich jakie kto ma auto albo o jakim aucie mysli?

nie wiem jakie kto ma auto , odnoszę się  do tego co  jest napisane, a Ty teraz zwyczajnie sobie jaka robisz. 

Pierwsze pytasz  o coś bo nie wiesz a później próbujesz  być mądrzejszy. 

Ja nie jestem nieomylny  ale zajmuje się lampami od 15 lat i jakaś  wiedzę na ich temat mam, a Ty?

Edytowane przez booolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem bo nie wiedzaiłem a Ty napisałeś co napisałeś i przez ciebie kupiłem złą lampę. Za drugim razem kupiłem dobrą, też zwykłą ale tym razem z dobrym kloszem. I teraz wiem jaka jest różnica.

A ty jak się za takiego znawcę uważasz to powinieneś wiedzieć jakie są lampy, a nie podpowiadać żle, a na koniec głupa kleisz że nie wiesz jakie kto ma auto, żenada.........

Oto cytat z poprzednich wpisów......

"(....) Powtarzam jeszcze raz - Bez problemu założysz klosz ze zwykłej lampy h7 do bixa w a4 b8 ,tak samo  jest w wersji poliftowej, i nie podważaj tego co piszę ,,bo jeśli piszę to wiem co piszę.KROPKA (...)"

Edytowane przez ramzes-it
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...