Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy z odpalaniem auta


kriters2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem który mnie spotkał jest losowy i nie wiem od czego zależny. Auto nie zawsze chce mi odpalić. 20 minut stania na parkingu w celu odczekania, tudzież kilkunastokrotne próby odpalenia silnika niczego nie dają, aż nagle za którymś razem auto startuje normalnie i podczas jazdy nic złego się nie dzieje. Po zgaszeniu normalnie odpala, a za kolejnym razem znów to samo. Co udało mi się zauważyć i ewentualne poszlaki:

 

1. Samochód jest po wymianie kompletnego zespołu sprzęgła. Pierwszy problem z odpaleniem pojawił się2 dni po odebraniu samochodu z warsztatu. Czy jest możliwe że mechanik źle spasował uszczelniacz wału z czujnikiem halla? Czy w takim przypadku auto w ogóle by nie chciało odpalić za każdym razem?

2. Podejrzewam że problem może być z immobilizerem. Czasem po zamknięciu drzwi z pilota i ponownym otwarciu, samochód pali od strzała. Czy w mechaniźmie zamka siedzi jakaś elektronika która może blokować immobilizer?

3. Filtr paliwa lub pompa - zauważyłem, że problem z odpaleniem jest po dłuższym, klikunastominutowym postoju. Po zgaszeniu o ponownym odpaleniu od razu, auto nie ma problemu z uruchomieniem silnika (cofanie się paliwa?).

 

Może ktoś z szanownych forumowiczów podsunie jakiś trop. Czy VCDS wskaże problem?

 

Pozdrawiam,

 

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bartec6184 napisał:

Nie, niczego niepokojącego nie zauważyłem. Zero dymu silnik odpala normalnie i jazda odbywa się normalnie 2.0 TDi CAGA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw sprawdził czy się paliwo nie cofa, ewentualnie wymienił filtr paliwa jeżeli długo nie był zmieniany. Mówisz że to po wymianie sprzęgła zaczął się problem może mechanicy przy demontażu coś nie podlaczyli mam na myśli czujnik jakiś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bartec6184 napisał:

Ja bym najpierw sprawdził czy się paliwo nie cofa, ewentualnie wymienił filtr paliwa jeżeli długo nie był zmieniany. Mówisz że to po wymianie sprzęgła zaczął się problem może mechanicy przy demontażu coś nie podlaczyli mam na myśli czujnik jakiś. 

Tak też zrobię. Może jeszcze ktoś ma jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mechanicy coś ruszyli lub schrzanili bo wymiana sprzęgła nie ma nic spulnego z odpalaniem samochodu a czujnik hala jest od strony rozrządu. To nie jest cofanie paliwa. A sprawdzałeś kompem czy są jakieś błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, arek252525 napisał:

Raczej mechanicy coś ruszyli lub schrzanili bo wymiana sprzęgła nie ma nic spulnego z odpalaniem samochodu a czujnik hala jest od strony rozrządu. To nie jest cofanie paliwa. A sprawdzałeś kompem czy są jakieś błędy?

Nie sprawdzałem. Chyba od tego trzeba będzie zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź położenie klapy gaszacej w przepustnicy może się zawieszac i auto raz pali raz nie, mi podczas jazdy się zamknęła i auto zgasło i nie mogłem odpalić, demontaż i kontrola pomogła nawalił mechanizm, druga przygoda podobna auto zgasło tak samo więc laweta kolegi i stało cała noc na lawecie rano wycieczka do mechanika zepchalismy go z lawety i odpaliło bez problemu ???

Błędów na vcds-ie nie ma

Edytowane przez lukas309
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2018 o 19:23, lukas309 napisał:

Dzieki kolego za wskazówki. Faktycznie tego nie brałem pod uwagę, a rok temu wymieniałem przepustnicę na regenerowaną. Mam też podejrzenie że coś jest nie tak z kluczykiem. Dziś rano był problem z odpaleniem, zamieniłem kluczyk na zapas i odpalił od strzała. Będę to testował i dam znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...