Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny sporadyczny dźwięk przy hamowaniu


Mateurz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wymieniałem miesiąc temu przewody hamulcowe elastyczne z przodu i od tego czasu to się zaczęło. Przy hamowaniu do 0, mniej więcej od 15km/h do 0 słyszę dziwny dźwięk z lewej strony oraz minimalne wibracje na pedale hamulca. Dźwięk przypomina trochę ten, kiedy w zimę hamuje się na śniegu i włączy się ABS. Nawet kiedy puszczę hamulec to jest ten dźwięk. Dodam, że występuje to powiedzmy średnio raz na 3 hamowania. Mam wrażenie, że problem jest bardziej z jakimś elementem mechanicznym typu pompa abs. Klocki i tarcze są jeszcze w dobrym stanie, a w VCDS nie mam żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak masz vcdsa to sprawdź prędkość kół przy hamowaniu, nie pamiętam który kanał w grupie ABS, będziesz wiedział który czujnik przekłamuję-pewnie się wysunął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można go normalnie wyjąć ręką po podniesieniu samochodu na lewarek?

Jakie będą konsekwencje tego, że za bardzo go wsunę?

Edytowane przez Mateurz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęcia koła będzie ciężko. One zresztą po tylu latach i tak ciężko wychodzą. Jak znajdziesz który to delikatnie dobij z wyczuciem, pokręć kołem czy nic nie ociera. Nie wiem czy da się za mocno, jak się da to będzie o pierścień ABS ocierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wymieniałem łożysko i mechanik radził mi, żeby wyjąć całą piastę odłączyć czujnik abs, ale nie wyjmować go z piasty, bo podobno często ulega uszkodzeniu przy wyjmowaniu go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...