Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stukanie przy hamowaniu


tomekhxc

Rekomendowane odpowiedzi

Pany , problem z heblami , chyba z heblami , otóż przy hamowaniu slychac straszne stukanie , dodam że tarcze klocki nowe, zawieszenie bez luzów, łozyska piasty nowe, przeguby tez dosyc nowe, zaciski juz rozbieralem z 5 razy patrzec czy wszystko dobrze siedzi , wszystko wporządku, zaciski tez byly regenerowane, na podnosniku nie ma tego efektu tylko jak auto obciążone, diagnosci mowia ze wszystko ok , mechanicy magicy rozkładaja ręce sam już nie wiem, ma ktoś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w cale nie musi być związane z hamulcami, poduszki pod silnikiem i pod skrzynią sprawne? Może jak hamujesz a któraś poduszka jest luźna to coś o coś uderza w trakcie hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, poduszek pod silnikiem nie sprawdzałem , ale wali tylko przy hamowaniu i slychac to ewidentnie w przednim prawym kole 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomekhxc napisał:

Mozliwe, poduszek pod silnikiem nie sprawdzałem , ale wali tylko przy hamowaniu i slychac to ewidentnie w przednim prawym kole 

Ja kiedyś w swoim aucie też byłem przekonany, że świszczy coś w przednim lewym kole, po porządnej diagnozie wyszło, że to tylne lewe koło także różnie z tym bywa.

A przy ruszaniu nic nie słychać?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może  zbiornik wyrównawczy płynu chłodniczego, tego nie widać na pierwszy rzut oka ale słychać, jak jest niedokręcony. Albo jakaś inna rzecz hałasuje. warto wszystko sprawdzić ręcznie czy coś nie jest luźno pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JawoR36 napisał:

A blaszki są dobre w zaciskach? Te które trzymają klocki w swoim miejscu?

To może być dobry trop. Miałem podobny problem w b8 i waliło po kole dość ostro. Dobry sposób na sprawdzenie to śrubokręt do reki, włożyć miedzy zacisk od strony felgi - z zewnątrz i sprawdzić czy nie ma luzu zbyt dużego - jak będzie się dało rozkołysać zacisk to do wymiany blaszki - tylko ori - reszta robiona z gównolitu - sprawdzone na własnym przykładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zacisk 320 , on ma blaszke z przodu  , wszystko jest ok sprawdzane bylo z 5 razy , łozysko mogło by tak stukac? Chociaz wydaje mi sie że łozysko bylo by caly czas slychac , cholera wie tak naprawde juz , patrzylem tez czy klocek siedzi dobrze w jarzmie ale wszystko jest ok , nic nie jest poluzowane zadne sruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, tomekhxc napisał:

To jest zacisk 320 , on ma blaszke z przodu  , wszystko jest ok sprawdzane bylo z 5 razy , łozysko mogło by tak stukac? Chociaz wydaje mi sie że łozysko bylo by caly czas slychac , cholera wie tak naprawde juz , patrzylem tez czy klocek siedzi dobrze w jarzmie ale wszystko jest ok , nic nie jest poluzowane zadne sruby

Tomek, zdejmij koło i spróbuj poruszać zaciskiem na boki, góra dół. Takie stuki mogą być przez wyrobione gumki i prowadnice :) ostatnio był taki przypadek w 101 napraw :)

Edytowane przez cysiek18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klocki jakie? Z TRW lubi być nieciekawie. Tył jeszcze obleci, ale na przód robią zbyt luźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzi sztywno wszystko , gumki sa nowe, trzpienie równiez ;)  Co ciekawe stuki takie sa tylko jak auto jest pod obciążeniem, próbowalismy z mechanikiem takiej opoeracji na podnosniku, wyhamowac auto ale wtedy nic nie slychac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo jest mu latwiej.

A nic nie  tlucze na dziurzach kostce itd???

Piast bicie sprawdz dla spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, tylko podczas hamowania, sprawdzalem obydwa zaciski , lewy, pr obydwa tak samo siedza , klocki Textara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tomekhxc napisał:

Nic, tylko podczas hamowania, sprawdzalem obydwa zaciski , lewy, pr obydwa tak samo siedza , klocki Textara

Dla rozluźnienia sytuacji.

Podgłośnij radio nie będzie słychać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, k232 napisał:

Dla rozluźnienia sytuacji.

Podgłośnij radio nie będzie słychać :decayed:

Koles podglasnial az w koncu row zaliczyl..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie stukanie czy bardziej metaliczne strzelanie? Mam tak od jakiegoś czasu że przy hamowaniu potrafi metaliczne coś strzelić, słychać to bardzo dokładnie z lewego koła przód, gdy jest zimno zdecydowanie mniej razy to się zdarza i znacznie ciszej jak już ?? bardzo irytujący dźwięk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...