Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Drżenie kierownicy na postoju


quaze11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie moglem znalezc odpowiedniego watka dla mnie wiec stworzylem nowy temat. Auto a4 b7 1.9 tdi kod silnika 8E. Pewna rzecz nie daje mi spokoju - kierownica wyraznie drga - czasami widac golym okiem czasami czuc tylko gdy sie kierownice zlapie. Kiedy ruszam drgania ustaja. Nie sa to jakies ogromne drgania tak ze telepie autem ale sa one wyczuwalne rownie na siedzeniach. Czasami ale nie zawsze podczas jazdy i zmiany biegu jak wciskam sprzeglo tez lekko zadrzy. Autem poki co przejechalem 20tys km i po zakupie wymienilem rozrzad, poduszki filtry oleje itd. Olej i filtry wymieniam zawsze co 10tys. Jezeli chodzi o bledy to mam swiece do wymiany 1 i 3 ale to mogloby muec wplyw? Do tego silnik klapy w kolektorze ssacym - v157 - tutaj tez nie wydaje mi sie zeby to mialo wplyw, auto przyspiesza, odpala, gasi bez telepania.. Dodam jeszcze, ze miesiac temu wymiebilem 2mas i sprzeglo Sachsa - przed wymiana bylo to samo i tylko na postoju. Na co ewentualnie mozna rzucic okiem? Bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi

Pozdrawiam

Edytowane przez quaze11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poduszki silnika jedna z czujnikiem oryginalna druga dobry zamiennik, nie pamietam teraz juz firmy ale wygladaja ok.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy magiel ci się nie poluz owal z biegiem lat ja tak miałem i kiera drżala. Na podszybiu są 3 śruby z tego co pamiętam, akume musisz wyjac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, quaze11 napisał:

druga dobry zamiennik, nie pamietam teraz juz firmy ale wygladaja ok.. 

W B6 są poduchy gumowo-olejowe - jak wsadziłeś typowo gumowy zamiennik może przenosić drgania na budę/kierę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, quaze11 napisał:

Witam, nie moglem znalezc odpowiedniego watka dla mnie wiec stworzylem nowy temat. Auto a4 b7 1.9 tdi kod silnika 8E. Pewna rzecz nie daje mi spokoju - kierownica wyraznie drga - czasami widac golym okiem czasami czuc tylko gdy sie kierownice zlapie. Kiedy ruszam drgania ustaja. Nie sa to jakies ogromne drgania tak ze telepie autem ale sa one wyczuwalne rownie na siedzeniach. Czasami ale nie zawsze podczas jazdy i zmiany biegu jak wciskam sprzeglo tez lekko zadrzy. Autem poki co przejechalem 20tys km i po zakupie wymienilem rozrzad, poduszki filtry oleje itd. Olej i filtry wymieniam zawsze co 10tys. Jezeli chodzi o bledy to mam swiece do wymiany 1 i 3 ale to mogloby muec wplyw? Do tego silnik klapy w kolektorze ssacym - v157 - tutaj tez nie wydaje mi sie zeby to mialo wplyw, auto przyspiesza, odpala, gasi bez telepania.. Dodam jeszcze, ze miesiac temu wymiebilem 2mas i sprzeglo Sachsa - przed wymiana bylo to samo i tylko na postoju. Na co ewentualnie mozna rzucic okiem? Bede wdzieczny za wszelkie podpowiedzi

Pozdrawiam

Coś mi tu nie pasuje, klapy w kolektorze ssącym w 1,9 tdi B7  ???? :tongue4::whistling:

Kod trzyliterowy silnika masz na naklejce obudowy paska rozrządu i wlepce , podaj je  a najepiej daj zdjęcia  , bo nie wiadomo na razie co to za ulep..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w nocy czytałem twojego posta to z silnika przepustnicy zrobił mi się w głowie silnik klap wirowych kolektora,  przez co troszkę się zdezorientowałem w sytuacji ....:)

Te drgania  się pojawiają po chwili pracy na biegu jałowym? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy uruchomieniu silnika nie ma takiego plynnego rozruchu, jakbym uruchamial swojego starego passata ale odpala, jest tez takie jakby lekkie bujniecie przy uruchomieniu, moze byc to wina swiec bo dwie sa do wymiany, niedlugo beda nowe boscha, te drgania sa od momentu uruchomienia silnika i nie ustaja, teraz np kiera mi nie drgala ale jak sie jej dotknie to czuc wibracje, czuc je tez jak sie dotknie lewarka zmiany biegow. Mam dosc spory luz na sprzegielku klimatyzatora, tez niedlugo wymieniam. Dodam, ze jak otworze maska i spojrze na obudowe to widac jak cala chodzi, drzy i niektore wezyki ktore widac razem z nia, jakby silnik caly drzal, nie wiem czy w tych silnikach tak ma byc czy nie... Na autach sie znam tyle co zmienic kola filtry i plyny plus jaka teoretyczna podstawa dlatego to forum to moja ostatnia nadzieja bo wiadomo jakich mamy mechanikow w dzisiejszych czasach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocki już mamy chłodne, niedziałająca połowa świec żarowych może powodować takie zachowanie silnika na początku jego rozgrzewania , szczególnie w autach z zaślepionym EGR-em .....

Usprawnij świeczki i napisz czy się coś zmieniło :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przy egrze tez mam jakies wycieki chociaz to bardziej zapocenia olejowe, byc moze lekko zapchany, zaslepiony nie jest, na razie wymienie swiece ale jak bylo cieplo te drgania tez byly wyczuwalne choc powiem szczerze ze jakby mniej, pod koniev miesiaca bede wymienial to sprzegielko od klimy i swiece to napisze czy pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem to samo... nowy dwumas SACHS i ori poduszki EVON i zero totalne zero drgania kiery jak i budy. dotkniesz czy to maski czy klapy bagaznika ani drgnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sprawa sie rozwiazala, rok temu jak kupilem auto wymienilem na poczatek duzo rzeczy w tym wlasnie poduszki , z czujnikiem kupilem oryginalna ale bez czujnika zamiennik za 250pln, ta poduszka jest za twarda i dlatego drgania sa odczuwalne. Moje pytanie - nic niepokojacego sie nie dzieje, to nie sa mocno odczuwalne drgania, czy pd takiej zbyt twardej poduszki cos powaznego moze sie stac? Przypuszczam ze druga dostaje bardziej w kosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałem rację pisząc:

W dniu 8.10.2018 o 17:17, kamil-vag napisał:

W B6 są poduchy gumowo-olejowe - jak wsadziłeś typowo gumowy zamiennik może przenosić drgania na budę/kierę.

Dostaje po d*pie pozostała część elementów silnika... łącznik elastyczny, połączenia węży powietrznych itp, itd... może to nie jest jakieś zjawisko, że rozpierdzieli się coś zaraz, ale z biegiem czasu elementy dostają po d*pie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzali mi tam wszystko jest zupelnie ok ale wymienie ta poduszke za miesiac max dwa, dam wtedy znac czy pomoglo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...