Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CB - jakie wybrac i jak podlaczyc?


pet3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znalazlem dzis w piwnicy 2 radyjka - Midland Alan 48 Plus i President Herbert, wymontowane z tirow, ktore kiedys posiadal moj tata. pierwsze pytanie - co wybrac? Midland jest w lepszym stanie, President jest poklejony tasma ale slyszalem, ze to lepsze radio. nie bede uzywal tego na codzien, tylko gdy wyjade poza miasto lub w jakas dluzsza trase.

drugie pytanie: jak te radyjka podlaczyc? z Midlanda wystaje kabel z waska wtyczka na 2 bolce, Presidenta nie ogladalem wiec nie wiem :oops:

trzecie pytanie - jaka tania antene wybrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena na magnes, nie chce ingerowac w karoserie pojazdu :)

czwarte pytanie - gdzie to zamontowac? myslalem nad przymocowaniem z boku tunelu srodkowego, przed fotelem pasazera lub wlozyc to do schowka w drzwiach kierowcy - druga opcja jest wg mnie najlepsza.

piate pytanie - czego potrzebuje oprocz radia, gruszki z kablem i anteny? znalazlem jeszcze jakies przewody z mnostwem wtyczek i nie wiem do czego sluza :) najlepiej gdyby ktos pokazal mi na zdjeciach, czego jeszcze potrzebuje i ewentualnie gdzie to kupic, jesli nie znajde tego w mojej magicznej piwnicy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antena na magnes, nie chce ingerowac w karoserie pojazdu :)

sa jeszcze zaczepy i nie musisz wiercic, a lepiej sie bedzie spisywac niz na magnes

gdzie to zamontowac? myslalem nad przymocowaniem z boku tunelu srodkowego, przed fotelem pasazera lub wlozyc to do schowka w drzwiach kierowcy - druga opcja jest wg mnie najlepsza.

to kup antene z odpowiednio dlugim kablem (kabla nie mozna ani skracac, ani wydluzac, pod zadnym pozorem)

piate pytanie
zasilania :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kup antene z odpowiednio dlugim kablem (kabla nie mozna ani skracac, ani wydluzac, pod zadnym pozorem)

niby to prawda ale mi nie starczylo kabelka i musialem dosztukowac pozniej tylko dodatkowe strojenie antenki i SWR stoi na okolo 1,2 parwie idealnie kwestia jest tylko jak dosztukujesz ten kabelek a zasieg to 10km :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kto raz sie przejedzie autem w trasie z CB to odrazu założy do swojego (ze 2 lekkie mandaciki za predkosc i radyjko bylo by za darmo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe nawet 1 :D Ja sprawdzilem CB na trasie do wielkopolski, pozyczone od kolegi-stary zlom nie zestrojony.a ze jakims cudem uzbieralo mi sie 23pkt to CB naprawde uratowalo mi zycie...po powrocie od razu kupilem swoje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za jeden, jedyny mandat, ktory dostalem mialbym dobre CB + antene i pare bajerow do autka :) dlatego chce teraz to cudo zalozyc, tylko jest problem, bo mam jakiegos dziwnego alana - ma wyjscie 13.2V z dluga, biala wtyczka z dwoma otworami... a zamontuje to na razie w drzwiach kierowcy i kabelek do anteny pociagne progiem do bagaznika, ewentualnie tylko do tylnych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...