Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 Dualsensor ESP - błąd 00493


lewiatan1989

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, 

Mam problem. Otóż w laluni zapaliła mi się kontrolka od ESP. Początkowo zapalała się i znikała w losowych odstępach czasu na przestrzeni 2 tygodni. Jednak od wczoraj pali się cały czas. 

Podłączyłem lalkę pod VCDSa mam błąd:
00493 - ESP- Sensor Unit (G419)
008- Implausible Signal 

Jeszcze klika dni temu ESP działało normalnie - bo po podniesieniu mocy na mokrym asfalcie się załączało - teraz oczywiście nie działa. 

Próbowałem zrobić adaptację G419 jednak nie grupa 069 nie odpowiada brak danych. 
Adaptacja G85 robi się bez problemu. 

Przejrzałem bezpieczniki - są ok (zresztą wymieniłem większość przy okazji bo już były spękane)

W dniu dzisiejszym rozbebeszyłem z leksza konsolę i dostałem się do DualSensor'a ESP, który znajduje się za climatronicem. 

Siedzi tam Bosch DualSensor ESP 4F0 907 637 poniżej są jeszcze takie oznaczenia 0 265 005 278  data 08-02-05

Nie demontowałem go bo jest tam dość ciasno. Gdy odłączałem kostkę i podłączałem VCDS błąd zmieniał się na brak komunikacji. Po podłączeniu od razu wracał 00493 

Czy to oznacza padnięty czujnik? Czy gdzie indziej szukać przyczyny? 

Mam też pytanie odnośnie czujnika czym się różni 4F0 907 637 od 4F0 907 637 A - oprócz ceny? 


Pozdrawiam, 

Darek 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz info z ross techa

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/00493

Pierwsze co to sprawdził bym wiazke czy wszystko z nia OK jesli nie to zostaje zapewne wymiana sensora

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, MaTeo85 napisał:

Tu masz info z ross techa

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/00493

Pierwsze co to sprawdził bym wiazke czy wszystko z nia OK jesli nie to zostaje zapewne wymiana sensora

Do sensora się dobrałem, obejrzałem kostkę - potraktowałem kontakt sprayem - nic  to nie dało. Sama kostka jest ok. Jeżeli chodzi o wiązkę to hmm nie wiem gdzie  dokładnie idzie i jakie może mieć newralgiczne punkty do sprawdzenia. A rozbebeszanie wszystkiego i spacer po kablach to będzie jakaś masakra... 

Dzięki za stronę, ale w pierwszej kolejności tam szukałem pomocy. Dopiero kiedy to zawiodło, zapytałem tu :)


Pozdrawiam, 
Darek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszą o połączeniu między sensorem a elektroniką abs. Poszukaj więc przy pompie absu może tam któryś przewód dostał w kość lub woda w kostce itp. Bardziej prawdopodobne niż uszkodzenie we wnetrzu kabiny chyba że przed awarią coś grzebałeś i gdzieś mogło się coś uszkodzić w wiążce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w ramach podsumowania: 

Zamontowany u mnie czujnik (na co wskazuje oznaczenie) dedykowany jest do A6 C6 jednak był w audi i taki sam zakupiłem oczywiście używany na alledrogo - bardzo mało ich tam było a ceny jak na czujnik od ESP dość wysokie (nowy sprawdzałem u kolegi - kosztuje uwaga 3100 zł (śmiechłem)) . 

Po wymianie czujnika, pojawił się inny błąd o oznaczeniu 18265 - i tu moje zdziwienie jest ciężkie do opisania - ów błąd brzmiał: Load Signal: Error Message from ECU - błąd oczywiście w ABS. 

I teraz uwaga: po wyjęciu climatronica okazało się, ze jedna z kostek mi słabo wskoczyła i się wypięła - po jej ponownym podłączeniu i skasowaniu wszystkich błędów - wszystko działa - błędów brak. 

ESP oczywiście wróciło. 

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam,

 Darek 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2018 o 17:31, lewiatan1989 napisał:

 

I teraz uwaga: po wyjęciu climatronica okazało się, ze jedna z kostek mi słabo wskoczyła i się wypięła - po jej ponownym podłączeniu i skasowaniu wszystkich błędów - wszystko działa - błędów brak. 

ESP oczywiście wróciło. 

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam,

 Darek 

 

 

Kolego od czego wypięła się ta kostka?

Walczę u siebie z esp, już 2 czujnik do podmiany. Jest ok przez jakieś 2 minuty i podczas jazdy zaświeca się esp. 

Nie wiem czy 2 czujniki z rzędu uszkodzone czy gdzieś indziej szukać przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...