Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przecierające się boczki w siedzeniu A4 B9


plociarz

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie eko na boczkach jak Koledzy pisza. Mercedes chociaz uczciwie o tym informuje w konfiguratorze (przynajmniej jak konfugrowalem CLA /C klase). Druga rzecz - jest eko i eko skora ;) W 2gim aucie mamy alkantare i po 20tys zuzycia nie widac (na boczkach tez ekoskora) - auto Nissan Qashqai J11 (2017).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2020 o 13:50, fio napisał:

Ok. To już wiem, ale w poniedziałek jestem w ASO i nie wiem, jak bardzo się spinać, żeby coś z tym zrobili. Zgłaszał ktoś? Co powiedział dealer?

boczek.jpg

jak się sprawa zakończyła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, znalezione w internecie, fotel z RS5 F5 z przebiegiem 25,000km. Bardzo słaba jakość "skóry" w Audi i trzeba bardzo uważać przy wsiadaniu i wysiadaniu. 

 

Untitled.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dazwid napisał:

Proszę bardzo, znalezione w internecie, fotel z RS5 F5 z przebiegiem 25,000km. Bardzo słaba jakość "skóry" w Audi i trzeba bardzo uważać przy wsiadaniu i wysiadaniu. 

 

Untitled.png

Beznadzieja . to jakaś gofniana ekoskóra. Moje byłe e46 330Cd po 170 000km wyglądało prawie jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy też od użytkowania. Jak ktoś wsiada jak na ławkę w szorstkich spodniach, robi niskie przebiegi, przy czym często wsiada i wysiada z auta to tak się będzie dziać. Wystarczy jakiś hipsterski pasek, który przy wsiadaniu będzie ocierał o to samo miejsce i przetarcie gotowe. 

Co do porównania ze starszymi skórami, mi się wydaje że sama grubość mówi za siebie, te stosowane teraz są dużo cieńsze względem tych, stosowanych jeszcze 10 lat temu. Księgowość górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nowe, odebrane pod koniec grudnia. Tak wygląda boczek fotela pasażera po ok. 2 tyg. jazdy. Na liczniku przebieg 400 km.

 

IMG_20220114_151634.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej odgniot zależny od szerokości  Twojego uda i ilości przysiedzeń na fotelu. Podobne będziesz miał na skórzanej kurtce w łokciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż boję się, jak to będzie wyglądać za pół roku. A to dopiero ok. 2 tygodni od odbioru auta. Pasażerka jest szczupła, a na fotelu w B8 w tym miejscu nie było żadnych śladów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wyglądać tak samo lub ewentualnie jeden dodatkowy odgniot obok. Rzecz naturalna nie unikniesz tego. Po prostu skóra ugina się w tym miejscu i tyle.

Możesz zastosować środek do pielęgnacji skóry aby pozostała miękka i elastyczna.

Edytowane przez dekiel 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2022 o 13:54, black70 napisał:

Auto nowe, odebrane pod koniec grudnia. Tak wygląda boczek fotela pasażera po ok. 2 tyg. jazdy. Na liczniku przebieg 400 km.

 

IMG_20220114_151634.jpg

A jak wygląda fotel kierowcy?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2022 o 11:35, dazwid napisał:

A jak wygląda fotel kierowcy?? 

Jak nowy. Mam wrażenie, że fotel pasażera może mieć wypełnienie źle ułożone. Nie wiem, czy coś takiego można reklamować. Ta wada będzie się tylko pogłębiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, black70 napisał:

Jak nowy. Mam wrażenie, że fotel pasażera może mieć wypełnienie źle ułożone. Nie wiem, czy coś takiego można reklamować. Ta wada będzie się tylko pogłębiać.

Zazwyczaj to na fotelu kierowcy najwcześniej się pojawiają oznaki zużycia, dlatego trochę dziwne, no ale to też zależy od wielu czynnikiów. Ogółem to nie masz co liczyć na to, że fotele będą wyglądać jak nowe po kilku tysiącach kilometrów bo widziałem w Audi A6, A7 i nawet R8 wygniecione fotele i wszystkie miały przebiegi poniżej 5tyś km. Po prostu musisz się przyzwyczaić, że ten typ tak ma. Wątpię, żeby reklamacja coś dała. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już jest i trzeba z tym żyć. Dbać o skórę odpowiednio ją czyszcząc i impregnując. Wtedy można wydłużyć jej żywotność i 'elastyczność', a co za tym idzie - zapobiegniemy powstawania nowych zmarszczek. Z politowaniem patrzę na fotele w A5 i A7 - auta z przebiegami odpowiednio 3 i 17 tysięcy km, a fotele... szkoda gadać. Takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tez mam ten problem z wytartymi boczkami i chciałem to przemalować ale nie wiem jaka jest nazwa mojego koloru na wlepce jest tylko wpisane ZK jaki to kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którym miejscu się przetarło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym to jakoś zamalować

IMG_2395[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak jakość skór, trzeba dobrać kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...