Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tylna wycieraczka


Szalony Władek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przestała działać mi dzisiaj tylna wycieraczka , tzn po włączeniu manetki nic się nie dzieje , ale jak jest włączona manetka i przekręcam zapłon wycieraczka przeskakuje może 1 cm i tak za każdym przekręceniem zapłonu co to może być ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czyszczenie nic nie pomogło dalej to samo , na krótko z aku chodzi , macie jakieś pomysły , i może mi ktoś powiedzieć gdzie powinno być napięcie na kostce zasilającej silniczek , kostka 4 pinowa i dlaczego są 4 piny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś jest w stanie mi pomóc, kupiłem nowy silnik nowa manetke wymieniłem przekaźnik 213 i dalej wycieraczka nie działa, na kostce po załączeniu wycieraczki pojawia się napięcie 12-13 V na 2 pinie z tego co wiem po załączeniu powinno pojawić się tam szczątkowe napięcie impuls do załączenia silniczka a u mnie jest cały czas pełne, czy ktoś wie o co chodzi bo już brakuje mi pomysłów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałeś silniczek z mechanizmem i dalej to samo?Na forum piszą o podobnym problemie jak u Ciebie i wycieraczki zaczynają działać jak do podłączonej kostki do silniczka poda się 12v na jeden ze skrajnych pinów. Jeśli u Ciebie zadziała to pewnie przerwane przewody w harmonijce tylnej klapy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak , pierwszy pin w kostce to masa, na 2 pinie jest cały czas napięcię 12V, na 3 pinie pojawia się po włączeniu spryskiwacza tylnej wycieraczki ,i na 4 też jest cały czas napięcie 12V z tego co wiem to na 2 pinie po włączeniu wycieraczki  powinno się pojawiać napięcie co jakiś czas chyba , że jestem w błędzie , ale wycieraczka jak nie działała tak nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że na 1 pinie też powinno być stałe 12v - może warto sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...