Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa paliwa i ciśnienie rozruchowe


dexter90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na zimnym silniku mam problem z obrotami. Tematów na tym forum sporo o podbijających się obrotach z rana. Postanowiłem przed rozruchem sprawdzić ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej. Po pierwszym zapłonie pompka dała ~3bary, po drugim podała ~4.2 i spadło do ~3.8 (wtedy auto odpaliło normlanie). Stawiam, że utrudniony poranny zimny rozruch wynika z tegoż ciśnienia, ale proszę o rady czy ~3bary to ewidentnie za mało i jak sprawdzić jeszcze vagiem czy auto nie potrzebuje paliwa i czy nie wzbogaca się powietrzem. Chciałbym postawić na pompe paliwa i ją kupić za te 1200zł, mając jednak pewność, że ona nie domaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ja podczas jazdy czy ciśnienie utrzymuje się na poziomie 4 bara trzeba jeszcze zobaczyć filtr bo tam jest regulator ciśnienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej byłoby zrobić logi podczas jazdy, tylko nie pamiętam jakie bloki pomiarowe ja robiłem.  Sam borykałem się z problemem pompy paliwa, u mnie objawiało się to checkiem silnika, obcięciem mocy i po dłuższym postoju odpalało i gasło lub odpalało po 2-3 próbach. Już nie pamiętam jakie waliło błędy, ale polecono mi wymianę filtra paliwa i pompki. Filtr wleciał ASO, a że pompka ori to cena kosmos, założyłem pompkę firmy SKV Germany, identyczna jak ori wszystko pasuje, niby nie występuje jako zamiennik  typowo do A4 B6 ale jest stosowana do A3,TT, VW, Seat, Skody z silnikami 1.8T i nie tylko. Na allegro najtaniej po około 80 zł. U mnie już 4 rok śmiga:)

nie zwróciłem uwagi że Ty masz b7,  kod silnika ten sam, możliwe że pompki więc nie powinny się różnić. Masz może jakieś foto?

Edytowane przez marcinbob_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...