Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zderzenie z łosiem - Czy warto to naprawiać?


kmlbnd

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym naprawiał jak auto doinwestowałeś pod siebie.

 

Kupisz drugie i od nowa kasę będziesz pakował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dał spokoj z naprawą, dach ruszony, ciekawe jak później przy wklejaniu szyby bedzie to spasowane, szukać do jeżdzenia b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym spróbował pozwać zarządcę  drogi o odszkodowanie. Są tylko takie kwestie ,

= czy jechałeś z dozwoloną prędkością ,

= czy była Policja na miejscu zdarzenia,

= czy był znak uwaga dzikie zwierzęta A18b ,

Potem pozostaje kwestia czy zdarzały się wcześniej tego typu wypadki a zarządca drogi nie ustawił znaku. Może to być lokalne Nadleśnictwo.

I w ogóle czy chcesz to zaczynać , widziałem wiele aut po zderzeniu z łosiami w Norwegii i wyglądały znacznie gorzej a ofiary też były niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blacharzem nie jestem, ale wydaje mi się, że nie ma jakiejś tragedii. Szybka 400zł, maska 300zł Blacharz z 600-1000 i temat załatwiony. Maski chyba na razie nie musisz robić, jak cienko z kasą no i pozostaje lakiernik z 300zł... Wolałbym tak zrobić, niż znowu kupować jakąś B5.

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szpakuziom napisał:

i pozostaje lakiernik z 300zł

Za tyle to nawet maski nie pomalujesz a tam jest dużo więcej do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szpakuziom napisał:

Blacharzem nie jestem, ale wydaje mi się, że nie ma jakiejś tragedii. Szybka 400zł, maska 300zł Blacharz z 600-1000 i temat załatwiony. Maski chyba na razie nie musisz robić, jak cienko z kasą no i pozostaje lakiernik z 300zł... Wolałbym tak zrobić, niż znowu kupować jakąś B5.

fantasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gregorski3 napisał:

Za tyle to nawet maski nie pomalujesz a tam jest dużo więcej do malowania.

Chodziło mi o dach, maska może się w kolorze znajdzie. No niech będzie 500zł. Lepiej tak naprawić, niż sprzedawać za grosze ten samochód i zaś kupuj nowe i rób rozrząd, filtry, oleje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dev napisał:

fantasta

Może sam coś zaproponujesz Koledze? To jest tylko moja opinia, może jest inne wyjście z tej sytuacji, no nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szpakuziom napisał:

Może sam coś zaproponujesz Koledze? To jest tylko moja opinia, może jest inne wyjście z tej sytuacji, no nie wiem.

Owszem. Jest. Auto na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim uszkodzeniu dachu trzeba mocno przemyśleć sens naprawy takiego auta. Koszt zrobienia tego dobrze to lekko kilka tysięcy a i tak jest ryzyko co będzie z dachem bo jest duży a blacha jest cieniutka więc mogą być cuda wianki.

Tak jak Dev napisał raczej złom jak cenisz cobie swoje życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsza opcja to chyba wybebeszyć to co dobre z wyposażenia wewnętrznego, może silnik itp. odzyskać trochę kasy sprzedając to, a reszta na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złom, takiego dachu się nie klepie no chyba że potem tynk i cekol do wyrównania słupek pewnie też krzywy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tracer39 napisał:

Kupić budę z anglika i zrobić przekładkę.

To chyba najlepszy pomysł jednak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po fotkach nikt nie stwierdzi co ze słupkami i jak duży zakres prac ,na pewno maska,dach i szyba  jest do wymiany , dobry blacharz ogarnie to bez problemu,tylko może się okazać że kupno anglika wyjdzie podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachu się nie wyklepie, będzie trzeba nowy ... a chyba nikt nie chciałby dachowania w czymś takim, po czasie będzie korozja... po takich naprawach to giełda a nie trzymać dla siebie taką budowlę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowanego nie było na forum już 2 miesiące więc szkoda bić pianę bo pewnie już dawno temat nieaktualny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rabbi napisał:

Zainteresowanego nie było na forum już 2 miesiące więc szkoda bić pianę bo pewnie już dawno temat nieaktualny

Zapewne zatem jest 'po' aucie , jakby naprawiał to by się pochwalił reanimacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zrobione i czeka na kupca, a  propo wymiany dachu, co prawda BMW, od 3:30min,W audi też tak się da

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...