Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immo po SWAP'ie


oovazaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy wie ktoś, albo dysponuje instrukcją jak zaadaptować immo po SWAP'ie?

Ogólnie sytuacja wygląda tak: w B5 99r. (modelowo 2000), gdzie był silnik ARG, teraz jest AEB z B5 96r. (modelowo 97r.). Było trochę zabawy z podłączeniem do kabiny - w AEB 4 wtyczki o innym kształcie, w ARG 5, ale ma to już ręce i nogi, połączenie z kompem od AEB poprzez OBD prawidłowe :)

Z tego co widziałem na obu autach / wiem, w AEB jest Immo I i był też osobny moduł (w tunelu od strony kierowcy), a w ARG jest Immo II i siedzi w liczniku. Licznik i stacyjka zostały z ARG. Silnik, komp, wiązka jest z AEB. 

I teraz jak zaadaptować / zgrać Immo, żeby auto odpaliło? Aktualnie mruga kontrolka na liczniku i tylko kręci rozrusznikiem. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może emulator immo kupić i dać sygnał na pin 19 ecu

Można też kupić moduł immo (na schematach oznaczony jako J362), pętle immo, transponder do kluczyka i zgrać to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł immo, stacyjke itp z AEB mam, nawet PIN. W sumie to prawie całe auto. Próbowałem tego co jest na Ross-Tech, żeby zaadaptować ECU w liczniku, ale to chyba tylko dla całkiem nowych ECU. Dlatego pytam czy ktoś wie jak to może inaczej zrobić :)

a tak na marginesie - posiadasz jakieś konkret schematy pod te silniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do schematów to ogarnij sobie Elsawin 

Adaptacje musisz robić jak w przypadku immo I przez to nie robisz tego w liczniku tylko module immo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam elsawin z 2011 roku i tolerancedata. Tu i tu brak schematów (ogólnie dane auta i różne ciekawostki są), chyba, że będą w jakiś bardzo starych wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu więcej.  Masz przedliftowe ecu więc musisz zrobić przedliftowy układ immo. Jak chcesz dodatkowo żeby kontrolka immo z tym układem grała to trzeba zrobić małą modyfikacje licznika poliftowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...