Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spalanie paliwa i adblue 2.0 TDI A4 B9


RALF76

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda  średnie spalanie paliwa i adblue w tych silnikach? Czy pełny zbiornik adblue starcza na 10.000 km a może więcej?

Prośba o opinie osób którzy eksploatują auto z tym silnikiem.

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2018 o 17:41, RALF76 napisał:

Jak wygląda  średnie spalanie paliwa i adblue w tych silnikach? Czy pełny zbiornik adblue starcza na 10.000 km a może więcej?

zużycie adblue jest uzależnione od zużycia paliwa więc wyniki będą uzależnione od warunków eksploatacji i temperamentu kierowcy.  W Q5 FY przebiłem 10 tyś km bez dolewek, bez komunikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komunikat wyskoczył po około 20k, żeby dolać AdBlue. Co do żużycia paliwa to zależy od eksploatacji. Średnia mam 5.9 od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad blue można dolać samodzielnie bez problemu?

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RALF76 napisał:

Ad blue można dolać samodzielnie bez problemu?

Tak.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RALF76 napisał:

Ad blue można dolać samodzielnie bez problemu?

koło wlewu ropy masz drugi korek, środek kup w sklepie wyjdzie dużo taniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jakiś specjalny  środek ad blue tylko do audi czy na dowolnej stacji można zakupić szeroko stosowany do wielu aut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno są różne rodzaje wlewów w samochodach czyli przystosowany do zalania tylko z butelki (specjalna końcówka) lub z dystrybutora albo jedno i drugie ... a jak jest w b9???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tankowania z dystrybutora, zbyt mala srednica wlewu w stosunku do pistoletu i powietrze nie ma jak schodzic podczas tankowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iszek napisał:

Nie polecam tankowania z dystrybutora, zbyt mala srednica wlewu w stosunku do pistoletu i powietrze nie ma jak schodzic podczas tankowania?

czyli utrudnili.....kupujesz w aso czy na stacjach mocznik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bylo moje pierwsze tankowanie, nastepne bedzie z banki. Watpie, zeby w ASO bylo taniej niz na stacjach, a nie chce przeplacac.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, iszek napisał:

To bylo moje pierwsze tankowanie, nastepne bedzie z banki. Watpie, zeby w ASO bylo taniej niz na stacjach, a nie chce przeplacac.

 w aso będzie drożej...

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocznik można kupić normalnie na stacji benzynowej w bańkach.

Ja ostatnio wlałem u siebie 10 litrów Adblue (NOXY - Grupa Azoty). Po przejechaniu 10 tys km. wyświetliło informację na komputerze, żeby dolać co najmniej 6 litrów AdBlue (mniejszej ilości system podobno nie odnotuje). Weszło 10 litrów więc, miałem jeszcze 2 litry (zbiornik 12l), na których wyświetlało mi do przejechania 2400 km

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nalewania ad blue najlepszy jest wężyk który można kupić w serwisie. Jeden koniec na szczelno wkręca się do wlewu drugi koniec do bańki 10l AdBlue, bańke kładziemy na dachu i po około 2-3 minutach wszystko zlatuje do zbiornika, bo w srodku jest mały wężyk do wyrównywania ciśnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługa na stacjach paliw radzi sobie już całkiem nieźle z nalewaniem adblue...

Przynajmniej w Warszawie na Shellu wiedzą o co chodzi z tym ze wlew jest nieco ciasny i trzeba umiejętnie to nalewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2018 o 08:23, RALF76 napisał:

to jest jakiś specjalny  środek ad blue tylko do audi czy na dowolnej stacji można zakupić szeroko stosowany do wielu aut?

na każdej stacji, ale ja polecam kupować taki: https://youtu.be/eIBAjwSDaEM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Adblue wale z dystrybutora i jest spoko. Jak trafisz gdzies w supermarkecie w kanistrach tez bedzie git. Bylebys nie przeplacal w aso i kupowal kij go wiii jak renomowanej firmy. Mocznik to mocznik, stezenie musi byc takie samo. Zrobilem juz 35 tysiakow i tankowalem 2x. Rzadko kiedy bedziesz mogl uswiadczyc info o potrzebie dolania Adblue ;)

Aaa zapomnialem dodac

Spalanie trasa/tempomat 150km/h=5,5l

Mieszane(codziennie do roboty) =6,6l

 

Edytowane przez Kevirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze ma info o potrzebie dolewania, ale pytanie czy można go uzupełnić wcześniej ponieważ nie wiem ile tego środka tam jest auto mam od miesiąca... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...