Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BRD poszukiwany specjalista od 2.0 TDi Siemens


TomekTdi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule potrzebuję specjalisty od BRD'ka.

Postanowił wykończyć mnie finansowo i nerwowo.

Zaczęlo się od cewki na trzecim cylindrze. Standardowo auto zgasło i był koniec jazdy. Po naprawie cewki i przejechaniu 500km zaczął się kolejny problem.

Auto przy przyspieszaniu zaczynało mocno szarpać w okolicach 2000obr/min.

Postanowiłem wymienić komplet pompek na inny z końcówką "T" aby je wyeliminować, nowe oringi śruby montażowe itp i jest jeszcze gorzej.

Na VAG'u błędów 0.

Kolejno wymieniona vacumpompa, filtr paliwa sprawdzana próba szczelności gniaz pompek w głowicy, sprawdzona wiązka od PD i jest coraz gorzej.

Obecnie nawet na biegu jałowym przy przygazowaniu auto zaczyna się trząść.

Jedynie co zauważyłem to na VAG'u w 19 oknie w momencie "drgawek" napięcie spada na 3 i 4 cylindrze do około 120,00V i korekty świrują na 3 cylindrze nawet do +2.8 i po chwili się wszystko normuję i jest ok.

Proszę o pomoc bo dostaję szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, TomekTdi napisał:

Jak w tytule potrzebuję specjalisty od BRD'ka.

Postanowił wykończyć mnie finansowo i nerwowo.

Zaczęlo się od cewki na trzecim cylindrze. Standardowo auto zgasło i był koniec jazdy. Po naprawie cewki i przejechaniu 500km zaczął się kolejny problem.

Auto przy przyspieszaniu zaczynało mocno szarpać w okolicach 2000obr/min.

Postanowiłem wymienić komplet pompek na inny z końcówką "T" aby je wyeliminować, nowe oringi śruby montażowe itp i jest jeszcze gorzej.

Na VAG'u błędów 0.

Kolejno wymieniona vacumpompa, filtr paliwa sprawdzana próba szczelności gniaz pompek w głowicy, sprawdzona wiązka od PD i jest coraz gorzej.

Obecnie nawet na biegu jałowym przy przygazowaniu auto zaczyna się trząść.

Jedynie co zauważyłem to na VAG'u w 19 oknie w momencie "drgawek" napięcie spada na 3 i 4 cylindrze do około 120,00V i korekty świrują na 3 cylindrze nawet do +2.8 i po chwili się wszystko normuję i jest ok.

Proszę o pomoc bo dostaję szału.

miałem problem z pompka ,też padła jedna ,dałem do regeneracji wymieniłem ,sam (mam swój warsztat) od 2 lat dział bez problemu .

 

 jak coś to najpeliej dzwon ,bo pisać nie bardzo mam czas .

 

518 293 006 

 

pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a sprawdzałeś wiązke od wtrysków. Dużo ludzi rzuca diagnozę że pompki a często to właśnie ona kuleje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/Informacja dla potomnych. Jednak pękła głowica w okolicach 3 pompowtryskiwacza. Teraz pytanie czy wszystkie 2.0 TDi PD 16V mają takie same głowice ?

Czy głowica np od BKD bez problemu spasuję do BRD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...