Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Peugeot 207SW 1.6 VTI - duże zużycie oleju


Undisclosed

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjentem jest Peugeot 207SW 1.6 VTI, benzyna 120ps zalany Castrolem 5W30. Silnik wypił 5 litrów oleju przez ok. 3000km od wymiany. Brak wycieków, olej po prostu znika. Czy ktoś ma doświadczenia z tą jednostką? Chciałbym poznać opinie innych, którzy mogli się zderzyć z tym problemem zanim okaże się, że trzeba zwalać głowicę. Po spalinach nie widać zwiększonego spalania oleju, płyn chłodniczy czysty.

Edytowane przez Undisclosed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz na silniku ? który to rocznik bo w silniku coś poprawiano ale chyba nie o olej chodziło.

Przy takim poborze oleju to już chyba silnik do remontu.

Kiedyś miałem do czynienia z tym silnikiem pobór 1,5-2 litra na 10/12 tys. km, nie latał na olejach LL  do serwisowej wymiany co 20 tys. km.

Różne oleje zalewałem do tego silnika zwykle 5W30, zaleceń producenta teraz nie pamiętam ale sporo czytałem o problemach olejowych i szukaniu odpowiedniego oleju przez użytkowników tych pijących silników.

Od nowości ten silnik wymaga  kontroli poziom oleju i trzymania na MAX. jak ktoś lubi wkręcać go na wysokie obroty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną sytuacje miał mój brat tylko w 1.4 95KM. Silnik ogólnie katastrofa. Robiono coś przy głowicy ( nie wiem dokładnie co bym musiał się brata zapytać) na gwarancji przy 30 tyś. To samo zaczęło się robić po 60 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy w citroenie C4 picasso z 1.6 HTP miał mega zuzycie oleju, cos z serwisem walczyl (auto na gwarancji) - w koncu sie wkurzyl i sprzedal. Ponoc te silniki to padaka i maja problemy z olejem, uszczelka itp - ciekawe bo silnik to z tego co pamietam bmw, albo projektowany z bmw

Edytowane przez Korton555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...