Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Logi statyczne do oceny.


Krzysiek_A4/A6

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

Mam okazje nabyc po atrakcyjnej cenie takie autko. Problem w tym, ze zdążyłem dzisiaj zrobić tylko logi statyczne nawet bez BS. Czy cos na ich podstawie jesteście w stanie powiedzieć?

Autem jechałem i jest całkiem sympatycznie

Odczytałem również błąd 19586 - EGR System Regulation Range Exceeded P3130 - 35-10  - Intermittent

Tak na prawde to już go kupiłem :-). Pozostałe logi zrobie już jako nowy właściciel ?

http://vaglogi.pl/log-000_001_003_VmAFXOg.html

http://vaglogi.pl/log-004_007_013_2Z30Rlt.html

http://vaglogi.pl/log-018_023_g02hMyh.html

Dokładniej mówiąc to nawet nie wiem czy logowałem odpowiednie grupy.

Proszę o jakiekolwiek wrażenia. Troche martwią mnie nieco za wysokie wolne obroty. S zbyt wysokie?ą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co prawda swap z multitronica ale ja widze w tym tylko pozytyw. Wiem, że przy automatach silniki silniki sa mniej zmeczone. Mam rację?

A jesteś pewny ze w grupie 003 wszystko jest OK ? W pewnym momencie  ( w 12 sekundzie) MAF pokazuje dużo wyższe wartości a EGR z 84,5% spada do 4,8%. Przypominam, ze to logi statyczne i nie dotykałem pedalu gazu.

Edytowane przez Krzysiek_A4/A6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest działanie układu recyrkulacji spalin. 4.8%, zawór się zamyka i do silnika wpada czyste powietrze na poziomie 450-500 mg. Kiedy układ recyrkulacji spalin jest aktywny - wysterowanie na 84.5% grzybek podnosi się i dopuszcza spaliny do czystego powietrza obniżając tym samym masę zasysanego powietrza do ok 250-300 mg... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to co widać jest ok czy nie ok?

w AJM nie mam nic takiego na logach statycznych

dodam ze EGR jes mocno zaolejony a w ECU był błąd 19586 P3130

Edytowane przez Krzysiek_A4/A6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest OK, trafiłeś akurat z logami na moment wyłączenia EGR, on nie pracuje cały czas na wolnych, chyba tylko przez pierwsze 2 min...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój opis jest aktualny to widze, że stałem się posiadaczem bardzo zbliżonego zestawu. Mój jest z 2004. Podpowiedz mi proszę jaki komplet logów zrobić, żeby powiedzieć coś więcej o kondycji tego cuda. Czy sa takie same jak dla AJM?

Może w ogóle podpowiesz co jeszcze sprawdzić? Zastanawiam się, czy zostawiać dla siebie czy oddac komuś w dobre ręcę za 12 tysi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...