Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S4 sekwencja spalanie


s4.strzała

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć . Mam pytanie do włascicieli s4 z gazem . Ile wam pali 4.2 bo ja ostatnio załozyłem instalacje i wychodzi mi spalanie ponad 20 litrów na trasie z dosyc dynamiczną jazdą. Wydaje mi się ze na trasie spalanie powinno być troche mniejsze. rozumie po miescie. prosze o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a jaka ta instalacja? dobrej jakości wtryskiwacze? zależy co to znaczy dynamiczna jazda bo jak lecisz 160 to 8 garów trzeba czyms nakarmić. przeciez nie spali tyle co r4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja to zenit pro obd na herculesach, chciałem zeby to były barracudy ale oni nie montują ich ale te podobno tak samo dobre. dynamiczna jazda to 140 miejscami 160 moze czasem wiecej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam herculesów ale zenita ma moja zona w aucie i jezdzi jak na benzynie, do tej pory nie narzekała a jak by były jakieś problemy to na pewno bym wiedział..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze dowiedziałem się ze jest taka możliwość jak strojenie afr. bo u mnie mechanik jezdził i ustawiał mape ale chyba z jakimś skanerem obd bo nie widziałem zeby coś podpinał do wydechu. czy faktycznie taka regulacja mogłaby zminiejszyć spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo ci chleje.Fakt,że V8,ale u mnie ASN z taką jazdą to w 13 się zamyka.Przeważnie stała prędkość 120-130,czasem pogonię 200+ przez chwilę i z tego średnia mi wychodzi 11-11,5 z dystrybutora.Wejdź do działu 4,2 i tam chłopaki piszą ile i w jakich warunkach im to pali.:)

Edytowane przez mirek31071977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno wystarczyć wyregulowanie na korekty bo sondy szerokopasmowe masz wiec korygują w całym zakresie ale w sumie roznie bywa. teoretycznie mozna by sprawdzić na afr czy faktycznie przy pełnym obciązeniu nie jest przelany gazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  ja mam ese na zenicie i wtryskach Herkules. Chodzi to naprawdę przyzwoicie, ale spalanie takie jak twoje to w trasie nawet przy dynamicznej jeździe nie wychodzi. Na butli 50l gazu robie jakieś 330km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie dlatego cały czas drążę temat bo wir w baku jest przerażający. niestety zrobiłem ostatnio pomiary i poleciałem na wycieczkę na benzynie. spalił mi 16 litrów na 100 ekspresówki. chyba coś nie tak z tym autem jednak nie z instalacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi żry normalnie ponad 20 ? na zbiorniku (55l wchodzi) robię średnio 240-270km, ale jeżdżę dynamicznie po mieście i trasa u mnie to tak 180. 

Bardzo dużo zależy od nogi, przy spokojnej jeździe nocą na autostradzie (120 tempomat) wyszło mi kiedyś 16 gazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy v8 faktycznie, ciężka noga potęguje spalanie. Dużo też robi automat. U mnie na szczęście manual, więc zawsze coś mniej spali. Ale mimo wszystko wydaje mi się że trochę dużo wam wychodzi ? coś słyszałem że niefachowe grzebanie przy wydechu zabija konie i spalanie rośnie, ale nie wiem ile w tym prawdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 20:45, Shadow69 napisał:

Przy v8 faktycznie, ciężka noga potęguje spalanie. Dużo też robi automat. U mnie na szczęście manual, więc zawsze coś mniej spali. Ale mimo wszystko wydaje mi się że trochę dużo wam wychodzi ? coś słyszałem że niefachowe grzebanie przy wydechu zabija konie i spalanie rośnie, ale nie wiem ile w tym prawdy. 

Co do automata to na trasie teoretycznie będzie bardziej oszczędny, bo ma dłuższe biegi i wcześnieje zmienia; 6 potrafi wrzucić przy 60 i 1500obr/min

Po mieście faktycznie trzeba mocniej deptać, zeby poruszać sie dynamicznie, więc spalanie podskoczy względem manuala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o duze zuzycie w sensie ekonomii tylko martwiłem się czy technicznie wszystko jest sprawne. zrobiłem powazną diagnostykę i nie widć zeby coś było nie tak. wygląda ze mam wyjątkowo cięzką nogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2018 o 22:08, s4.strzała napisał:

nie chodzi o duze zuzycie w sensie ekonomii tylko martwiłem się czy technicznie wszystko jest sprawne. zrobiłem powazną diagnostykę i nie widć zeby coś było nie tak. wygląda ze mam wyjątkowo cięzką nogę

Na pewno bezpieczniej dla silnika, jak chleje trochę za dużo niż trochę za mało... Uboga mieszanka podnosi temperaturę spalania i robi szkody, bogata może zapychać katalizator i spłukiwać film olejowy - ale to dotyczy głównie benzyny, nie gazu.

BTW ostatnio przy spokojniejszej trasie (mało wyprzedzania, prędkość 140-160 licznikowe) S8 Wrocław - Warszawa - Wrocław + niecałe 100km po Wawie wyszło mi 18/100 gazoliny. Ponad 4 litry trza nakarmić, nie ma że boli ? Nie wierzę w bajki, że komuś to spali 15-16 średnio... Da się może to osiągnąć na benzynce i w specficznych warunkach, ale przy normalnej, dynamicznej jeździe mieszanej - no nie ma opcji i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2019 o 14:17, pawelosinski83 napisał:

Na pewno bezpieczniej dla silnika, jak chleje trochę za dużo niż trochę za mało... Uboga mieszanka podnosi temperaturę spalania i robi szkody, bogata może zapychać katalizator i spłukiwać film olejowy - ale to dotyczy głównie benzyny, nie gazu.

BTW ostatnio przy spokojniejszej trasie (mało wyprzedzania, prędkość 140-160 licznikowe) S8 Wrocław - Warszawa - Wrocław + niecałe 100km po Wawie wyszło mi 18/100 gazoliny. Ponad 4 litry trza nakarmić, nie ma że boli ? Nie wierzę w bajki, że komuś to spali 15-16 średnio... Da się może to osiągnąć na benzynce i w specficznych warunkach, ale przy normalnej, dynamicznej jeździe mieszanej - no nie ma opcji i tyle.

hmmmm mi przy spokojnej jeździe w trasie czyli non stop 120 km/h pali około  13/l pb 98 i jeżdżę tylko wyłącznie na pb 98 ale wystarczy ze pojade 140 km/s i juz jest 17 :D

w mieście przy zabawie to około 30 normalnie 23 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...