Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 1.6 ALZ SWAP skrzynia


Fwl7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zdarzylo mi się jechać autostrada moja a4 B7 1.6 i przełożenie na V biegu to dramat brakuje mu 6 lub dłuższego V biegu 100/h przy 3tys.. mam pytanie czy jest jakieś sensowne rozwiązanie tego problemu? Czytałem na forum skody że wymieniają kola V biegu lub skrzynie z dłuższym V biegiem? Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam ten sam silnik,i to co piszesz te 100km/h przy 3000obr/min, jest normalnym zjawiskiem w  tym aucie.I pewnie denerwuje cię,że wszyscy cię wyprzedzają,gnają do przodu,i będą u celu pół godziny szybciej albo jadąc "na zderzaku" będą po tych 100km  czuć się jakby przejechali 300.Ja wszystkich ścigających się na A4 (tam głównie jadę nieraz 130-140 km/h przez kilka minut kręcąc do 4,5 tys/min.)  puszczam i niech suną nawet 200k/h !. A ja sobie spokojnie,choć i tak bardzo szybko,zmierzam do celu,bezstresowo i wcale nie czuję się gorszy,że nie mam wyścigówki.Mógłbym kupić coś szybszego,ale już mi przeszło.Jeżdżę przecież wygodną,elegancką w końcu,limuzyną,i wystarczy mi to,że jadę kiedy chcę i gdzie chcę.Żadne "swapy" mnie nie nęcą,bo to trzeba wór pieniędzy wydać na takie przeróbki,i świadomie wybralem taki silnik.Miałem już kilka aut,szybszych,ale i kosztownych w utrzymaniu,zbyt kosztownych (AR156),więc jeśli koniecznie chcesz wyprzedzać w każdej sytuacji,musisz kupić przynajmniej 2,0 litrówkę.Z tego ALZ-ta nie wyciśniesz więcej,i ,choćby dlatego,szkoda kasy.Albo:ten  A4B6 (czy B7,też je miał)1,6 8V ALZ sprzedasz na pniu,dodasz drugie tyle i kupisz jakiś zrywny A4B8  (zamiast 11 sekund do setki to wciśnie w fotel, i wystarczy np 6 sekund).Pomyślałem,że napiszę co o tym myślę,choć to mało techniczny temat,ale nie zapominajmy,że samochód to kosztowna rzecz, i aspekt finansowy jest tu bardzo ważny ale rzadko poruszany,jako niby mało istotny.Dodam,że mój A4B6 w trasie(2x287km) spala mi 7,6 l E95 i bierze ( jak każdy vw zresztą) trochę oleju 10w40.Pozdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2018 o 09:09, Fwl7 napisał:

Witam. Ostatnio zdarzylo mi się jechać autostrada moja a4 B7 1.6 i przełożenie na V biegu to dramat brakuje mu 6 lub dłuższego V biegu 100/h przy 3tys.. mam pytanie czy jest jakieś sensowne rozwiązanie tego problemu? Czytałem na forum skody że wymieniają kola V biegu lub skrzynie z dłuższym V biegiem? Ktoś coś?

Możesz pokusić się o skrzynię biegów od silnika 2.0 bądź od słabszego 1.8t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się można ale już się przyzwyczaiłem bez gazu patrzyłem na te obroty ale z gazem mam to w d.... ze mam obroty wysokie poza tym jeżdżę max 100-120 a i tego nie ma gdzie pojechać.  Nie ma sensu swap spali litre mniej gazu na autostradzie jedyne co mogło by tu być to mata wygluszajaca silnika. Zastanawiam się czemu tego nie ma bo np. W honda accord 2.0 jest taka sama skrzynią tzn. 100km/h przy 3 tys. I przez wygładzenie nie czuć że się ma np. 4 tys. Diesel w trasie spoko ale taki 2.0tdi spali 8l diesla a mi max 10l gazu więc dalej 1.6 ekonomiczniejszy. Teraz się zbieram do sprzedania mojej a4 bo potrzebuje juz tylko vana i jest mega ciężko się odzwyczaic od zrobienia prawie 500km za 82zl :D

Edytowane przez Fwl7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...