Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabe swiatla


Artik A4

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego informacji dużo na forum, wystarczy poszukać - na pewno znajdziesz. Przeważnie wypalone odbłyśniki i zakurzone soczewki lub szybka reflektora chrzanią sprawę. Sposobów na poprawę od czyszczenia, po wymianę soczewek z czegoś innego. Do tego lepsze żarówki jakieś philipsy +50 lub podobne tego typu i światła będą świecić ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź najpierw stan odbłyśników i soczewek, bo czego byś tam nie założył a odbłyśniki będą matowe, soczewki zabrudzone to i tak kasa wyrzucona w błoto. Jest na forum paru ludzi którzy dłubią światła (znajdziesz wątki czy też tematy - nie chcę tu robić reklamy) podpowiedzą, może zaproponują jakąś wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem h7 led i kupa, fajnie świeci 10m przed maską, potem tragedia. Tak jak kolega wyżej mówi, sprawdź odbłyśniki, czy klosz nie jest zmatowiały itp. Możesz jeszcze sprawdzić napięcie na żarówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak podczepię się do tematu,

 

Poszukuję dla swoich rodziców jakichś dobrych żarówek H7 auto to A4 B5 FL więc lampy już z soczewką.

Są tam od lat zwykłe żarówki h7 za 5zł i ostatnio jak jechałem tym autem w nocy to praktycznie nic nie widziałem, często wspomagałem się "długimi"

Nie wiem czy to moje przyzwyczajenie do Bi-Xenonu który mam w B7 czy po prostu te światła w B5 FL są tak słabe.

Chciałbym kupić im jakieś dobre żarówki na początek + oczywiście spróbujemy coś wyczyścić i przepolerować te lampy z zewnątrz, bo aktualne konfiguracja jest tragiczna.

Także doradźcie jakieś żarówki byle by były mocne i dawały dużo światła i dobrą widoczność na drodze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, u mnie wyczycszczenie soczewek i odbłyśników poprawiło światło, wprawdzie w B6. Mam żarówki zwykłe za "5 zł"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zamierzam to zrobić o ile mnie ta robota nie Przerośnie.

Na pewno lampy polecą do polerki, bo już strasznie zaszły od zewnątrz.

Ponawiaj jednak swoje pytanie o dobre żarówki do b5 fl na soczewce.

Edytowane przez mateusztbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie no nikt nie testował różnych H7 w swoich B5?

Ponawiam pytanie:

 

Poszukuję dla swoich rodziców jakichś dobrych żarówek H7 auto to A4 B5 FL więc lampy już z soczewką.

Są tam od lat zwykłe żarówki h7 za 5zł i ostatnio jak jechałem tym autem w nocy to praktycznie nic nie widziałem, często wspomagałem się "długimi"

Nie wiem czy to moje przyzwyczajenie do Bi-Xenonu który mam w B7 czy po prostu te światła w B5 FL są tak słabe.

Chciałbym kupić im jakieś dobre żarówki na początek + oczywiście spróbujemy coś wyczyścić i przepolerować te lampy z zewnątrz, bo aktualne konfiguracja jest tragiczna.

Także doradźcie jakieś żarówki byle by były mocne i dawały dużo światła i dobrą widoczność na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odblysniki w nich są dobre?

Jak masz wypalone to z żadnymi żarówkami nie będą świecić. Bixenonu nie ma co porównywać do halogenu zupełnie inna liga. Ale jak lampy w b5 fl dobre to jest to samo co w a4b6 te same projektory. Wiec świecą całkiem przyzwoicie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2018 o 13:00, Gwerty napisał:

A odblysniki w nich są dobre?

Jak masz wypalone to z żadnymi żarówkami nie będą świecić. Bixenonu nie ma co porównywać do halogenu zupełnie inna liga. Ale jak lampy w b5 fl dobre to jest to samo co w a4b6 te same projektory. Wiec świecą całkiem przyzwoicie . 

Mistrzu właśnie nie mam pojęcia czy odbłyśniki są dobre, są pewnie oryginalne z roku 1999. Nie mam pojęcia czy są dobre czy wypalone...

We wtorek lecą na dobrą polerkę do studia detailingowego, myślałem też o tych odbłyśnikach tylko czy da radę to wymienić bez rozklejania lamp w a4 b5 fl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie byly xmieniane to na 100% wypalone.

Da rade bez rozkładania.  . Myk polega rozpieciu projektora w lampie i wyjęciu oddzielnie odblysnika przesłony i soczewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gwerty napisał:

Jak nie byly xmieniane to na 100% wypalone.

Da rade bez rozkładania.  . Myk polega rozpieciu projektora w lampie i wyjęciu oddzielnie odblysnika przesłony i soczewki.

Raczej nie były wymieniane, to auto kupiłem jakieś 7lat temu, od 3 lat jeździ nim moja dziewczyna a teraz przejmują je moi rodzice. Z czasem coraz słabiej te lampy świeciły, obecnie wyglądają tak:

e2e2ac1d55697d4dgen.jpg

 

b1e6ce0097007359gen.jpg

 

044f378308422572gen.jpg

 

Więc tak czy siak muszą iść do polerki. Popytam w Tarnobrzegu kto by mi wymienił te odbłyśniki bo może faktycznie by było warto.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy już po polerce efekt wizualny na ogromny +, światła w nocy troszke więcej, ale to jednak nadal troszkę...

 

Zamówione odbłyśniki u kolegi Gwerty doradźcie jakieś bardzo dobre żarówki, barwa nie istotna to ma po prostu dobrze świecić w nocy. A4 B5 FL lampy na soczewce

Edytowane przez mateusztbg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...