Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lekki samochód ciężarowy - z czego wybierać?


Osta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Może ktoś miał podobny problem więc postanowiłem tutaj napisać. Otóż szukam samochodu ciężarowego który będzie mógł "legalnie" przewieźć od 3,5 do 4,5 tony (oczywiście może być i 5T). Problem polega na tym że nie chce aby auto było jakąś wielką krową o DMC 12T, bo mi takie nie potrzebne, a tylko ciężej tym gdzieś wjechać czy zaparkować.

- Musi to być kontener o wymiarach mniej więcej 5m/dł;  2,3m/szer;  2,3m/wys. (może być trochę więcej)

- Najlepiej żeby wysokość całego samochodu nie przekraczała 315cm

- Raczej bez windy, bo dojdzie pewnie tona obciążenia. Chyba żeby szukać czegoś z tzw "pół windą"

- Stosunkowo nisko nad ziemią umieszczoną pakę ze względu na rozładunek ręczny

- Auto będzie woziło meble w paczkach, meble tapicerowane

- Silnik około 3L, diesel

- Budżet około 60-80tyś zł brutto

 

Woziłem dotychczas busami, ale od 2-3lat krokodylki nie dają żyć i czas szukać jakiejś małej ciężarówki, ale czy coś takiego jest? Wiem że Iveco Daily jest do 6,5DMC, ale tam legalnie można przewieźć 2,5-3T a to za mało.

 

Proszę o podanie nazw i oznaczeń modeli spełniających mniej więcej wymagania które podałem powyżej.

 

Dziękuję i pozdrawiam ?

 

 

Edytowane przez Osta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Osta napisał:

Witam

Może ktoś miał podobny problem więc postanowiłem tutaj napisać. Otóż szukam samochodu ciężarowego który będzie mógł "legalnie" przewieźć od 3,5 do 4,5 tony (oczywiście może być i 5T). Problem polega na tym że nie chce aby auto było jakąś wielką krową o DMC 12T, bo mi takie nie potrzebne, a tylko ciężej tym gdzieś wjechać czy zaparkować.

- Musi to być kontener o wymiarach mniej więcej 5m/dł;  2,3m/szer;  2,3m/wys. (może być trochę więcej)

- Najlepiej żeby wysokość całego samochodu nie przekraczała 315cm

- Raczej bez windy, bo dojdzie pewnie tona obciążenia. Chyba żeby szukać czegoś z tzw "pół windą"

- Stosunkowo nisko nad ziemią umieszczoną pakę ze względu na rozładunek ręczny

- Auto będzie woziło meble w paczkach, meble tapicerowane

- Silnik około 3L, diesel

- Budżet około 60-80tyś zł brutto

 

Woziłem dotychczas busami, ale od 2-3lat krokodylki nie dają żyć i czas szukać jakiejś małej ciężarówki, ale czy coś takiego jest? Wiem że Iveco Daily jest do 6,5DMC, ale tam legalnie można przewieźć 2,5-3T a to za mało.

 

Proszę o podanie nazw i oznaczeń modeli spełniających mniej więcej wymagania które podałem powyżej.

 

Dziękuję i pozdrawiam ?

 

 

Może Mercedes Vario ?

Sprzęt pancerny i nie do zajeżdżenia sam posiadam takiego tylko w najsłabszej wersji 2.9

https://www.trucksnl.com/pl/used-mercedes-benz-vario-816-d-4x2-efh-umweltplakette-grün-radio-3259221-vd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...