Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria licznika


Lukas1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam jakiejkolwiek pomocy w naprawie licznika dodam że auto to Audi A4b5 1.9td z 95r licznik wyskalowany do prędkości 220 km/h posiada pełny fis który jest do wymiany porostu już nic nie wyświetla lecz to nie największy problem, licznik odwiedził kilku wirtuozow elektroniki w tym zakład w Żorach naprawaliczników. pl mimo wymiany całego wyświetlacza i kilku komponentów nikt nie potrafi zdiagnozować usterki podświetlania licznika które jest powodem nieustannego rozładowywania się akumulatora warto wspomnieć że wskaźniki działają pokazują prawidłowe wartość prędkość. Obroty. Temperatura itd od jakiegoś czasu zaczął wariowac zegar temperatury oleju wskaźnik reaguje na wzrost temperatury ale drga gdy pnie się w górę lecz nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ na podświetlenie gdyż problem był kilka miesięcy wcześniej zanim temperatura oleju zaczęła wariować. Na dzień dzisiejszy bardzo słabo palą mi się tylko żarówki od paliwa i prędkości i to tak słabo że nawet nocą jest problem coś zobaczyć  czasami od wstrząsów potrafią się na chwilę zapalić pełną mocą lecz to raczej krótkotrwała chwilowa radość. Códem udało mi się znaleźć licznik identyczny tyle że z rocznika 96. Po założeniu temperatura oleju zachowywała się tak samo czyli drgania wskaźnika. Na koniec dodam że bezpieczniki są ok nie próbowałem jeszcze podpięcia do komputera nie wiem czy jest sens chętnie zakupił bym jakiś sprawny licznik gdyby ktoś coś miał szkoda mi spisywać auto na straty bo naprawdę bardzo wiernie mi służy i znosi naprawdę wiele dbam o niego jak tylko mogę wymieniam na czas wszystko co trzeba mieszkam na wsi, wybaczcie mi ale auto pracuje jak nie jeden ciągnik w polu ciąga przeladowanie przyczepki wyrywa stare ogrodzenia słupy korzenie drzew ostatnio nawet ciognoł 12m dwuteownik 200kg ale to już opowieść na osobny temat, chciałbym tak że się dowiedzieć gdzie jeszcze mogę szukać seryjnego numeru licznika gdyż fabryczna naklejka jest nie czytelna Będę naprawdę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę, sam miałem u siebie problem z zegarami, dokładnie z fisem. Zakupiłem podobny licznik, pewnie u Ciebie musiałby być z tym samym nr. i pewnie ciężko będzie go znaleźć. Resztę roboty zrobił Kolega z forum OskiUK. Zgrał mi wszystko ze starego licznika i wrzucił wsad do nowego. Teraz wszystko działa jak trzeba (całość znajdziesz w moich tematach) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z tego co słyszałem musi być taki sam będę szukał aż znajdę gdybym tylko znał numer mojego licznika ułatwiło by mi to poszukiwania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podpinasz kompa i sprawdzasz. W vcdsie lub innym sprzęcie wchodzisz w zegary i wyświetla Ci się pełna nazwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc.przerobilem ten temat na moim audi . wymiana licznikow w calosci . musza sie zgadzac pierwsze oznaczenia no. 8D0 820 XXX itd . musi zgadzac sie diesel czy benzyna i mozna adoptować . jakie masz oznaczenia podpowie w prosty sposob mini scaner lub program vcds . swoje zegary dalem do speca ktory przelutowal na nowy FIS , dal gwarancje na rok i tylko za 250 pln w dwa dni . akcja miala miejsce w Rumii woj.pomorskie . moze zrobi wysylkowo? jak bedziesz w potrzebie dam namiary . pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega powyżej podpowiedział troszkę więcej, ale sposób na sprawdzenie zegarów ten sam - jeden z prostszych jeśli nie chcesz wyciągać zegarów z auta. Ogólnie jeśli chodzi o fisy to idzie znaleźć zamienniki na alledrogo itp. Jeśli chodzi o samą robotę to tzw. spece od liczników zwykle sporo sobie liczą a kumaci elektronicy w serwisie komórek i kompów robią to za nie duże pieniądze bo mają magiczny HOT AIR i precyzyjne rzeczy do lutowania to dla nich codzienność.
Sam kiedyś w b5 miałem problem z rosnąca temp. silnika - urok licznika Jeager. Wymienił mi to fachowiec w szczecinie za jedyne 500 czy 600 już dokładnie nie pamiętam ale ładnych parę lat temu to było sporo pieniędzy.
Obecnie w B7 padł mi fis, sam nie wierzyłem, że jeszcze takie rzeczy się zdarzają w tych rocznikach. Kupiłem licznik już w kolorze za 250 plus pomoc Kolegi z forum (szacun dla OskiUK - opis w moich tematach) i teraz wszystko hula.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, rtty napisał:

czesc.przerobilem ten temat na moim audi . wymiana licznikow w calosci . musza sie zgadzac pierwsze oznaczenia no. 8D0 820 XXX itd . musi zgadzac sie diesel czy benzyna i mozna adoptować . jakie masz oznaczenia podpowie w prosty sposob mini scaner lub program vcds . swoje zegary dalem do speca ktory przelutowal na nowy FIS , dal gwarancje na rok i tylko za 250 pln w dwa dni . akcja miala miejsce w Rumii woj.pomorskie . moze zrobi wysylkowo? jak bedziesz w potrzebie dam namiary . pozdro.

Witam jak byś kolego był tak dobry to poproszę o namiar skontaktuje się i podpytam co i jak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.10.2018 o 18:06, Lukas1984 napisał:

Witam jak byś kolego był tak dobry to poproszę o namiar skontaktuje się i podpytam co i jak 

 

W dniu 27.10.2018 o 18:06, Lukas1984 napisał:

Witam jak byś kolego był tak dobry to poproszę o namiar skontaktuje się i podpytam co i jak 

witam i sorry za zwłokę , dawno tutaj ie bylem . oto namiary na rumie okolice gdyni . 508779360. facet godny polecenia i solidny . powodzenia i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszego posta niewiele zrozumiałem, bardzo chaotycznie opisane problemy. Krótko i zwięźle opisz co nie działa.

Fis nie działa, z podświetleniem masz problem a co ze wskaźnikami... z którymi masz problem - predkości, obrotów, temperatury płynu chłodniczego, poziomem paliwa, temperatury oleju?

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...