Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SWAP 2.0 TDI BPW na 1.9 - GORZÓW OKOLICE


miszarus

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam mechanika, który robił już taką wymianę i podjąłby się wywalenia 2.0 TDI BPW i zrobienie z tego 1,9 TDI - okolice Gorzowa Wlkp. 

Ile mniej więcej może mnie taka operacja kosztować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, miszarus napisał:

Szukam mechanika, który robił już taką wymianę i podjąłby się wywalenia 2.0 TDI BPW i zrobienie z tego 1,9 TDI

Pytanie czy chcesz wywalić 2.0 TDI BPW z pełnym osprzętem i ECU czy tylko włożyć silnik (słupek) 1.9 TDI (awx, avf lub inny 1.9) na osprzęcie z 2.0 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy aż tak się nie znam - nie wiem czy lepsze będzie wywalenie całości, czy tylko słupka.

Szukam kogoś kto to już robił i wiem, że zaproponuje dobre rozwiązanie i później je "dobrze" wykona. Może ktoś z okolic Gorzowa coś podobnego robił, lub zna mechanika który takie coś by ogarnął.


Moja cierpliwość do BPW skończyła się!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam jaka opcja Cie interesuje.

Robię regularnie zmiany z 2.0 8V i 16V na 1.9 awx , avf, także coś tam wiem :P

Osobiście doradzam swap na 1.9 tdi AVF zrobiony na edc 15. Mamy wówczas B7 ze starą, klasyczną, dobrze znaną każdemu mechanikowi jednostką, bez elektronicznych przepustnic, egrów, dpfów itp

Wszystko co chce klient i czego oczekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kuba widzę, że z Nowej Soli jesteś :)  Może i bym do ciebie się wybrał i zostawił moją B7 :)

Powiedz mi jak będzie z elektroniką i FIS-em przy takiej zmianie jak ty wykonujesz - czyli w całości AVF? Jak skrzynia biegów? Jaki koszt? Ile to trwa? Bo zmiana to na 100% same korzyści, od spalania po spokój z tym całym wszystkim...

Edytowane przez miszarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa jak przez zmianą.
W przypadku BPW zostaje stare turbo bo jest takie same, cała lewa strona może zostać czyli klima, pompa wspomagana i alternator, cały dolot. Skrzynia z 2.0 i 1.9 po 2004 roku to jedno i to samo. Trzeba zakupić silnik 1.9 AVF z pompkami i wiązka elenktyczną i ecu oraz wydechem (kat + rura za katem). Silnik najlepiej z modelu 2004 bo ma inna miskę olejową jak te przed 2004r.
O pieniążkach można pogadać na priv, powinno trwać nie dłużej jak 2-3dni robocze jeśli nie ma żadnych komplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...