Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z silnikiem?


Rafixo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio jadąc zauważyłem że silnik (Chyba silnik, chyba że silnik po prostu chodzi cicho a dźwięk wydają opony? nie mam pojęcia) dość głośno chodzi. Przy zmianie biegów z 1 na 2, i z 2 na 3 słychać po silniku że obroty się zmniejszyły, jednak przy zmianie biegów na wyższe dźwięk jest głośny, jednostajny, nie słychać żadnej reakcji silnika na zmianę biegów mimo że na obrotomierzu obroty spadają normalnie, silnik się nie grzeje itd. Czy tak powinno być i po prostu nie zwróciłem na to wcześniej uwagi czy coś może się dziać z autem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko w kole/kołach. Jak jedziesz na luzie czy na wciśniętym sprzęgle jest tak samo? Może też być wina opon, zależy w jakim są stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, przem8 napisał:

Łożysko w kole/kołach. Jak jedziesz na luzie czy na wciśniętym sprzęgle jest tak samo? Może też być wina opon, zależy w jakim są stanie.

Tak, sprawdzałem i jadąc na luzie z górki dźwięk się nie zmieniał, na sprzęgle również tak samo. Opony są w dobrym stanie, aczkolwiek teraz od 2 miesięcy auto częściej stoi niż jeździ i stoi "pod chmurką" (w zasadzie to jeździ raz na parę dni po kilka kilometrów). Może faktycznie coś tam się zastało? 

Edytowane przez Rafixo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...