Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana oleju czy nie?


wojtas_7

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zbliża się wymiana oleju i czy pozostać przy tym co mam czy zalać inny?

Jeżeli inny to jaki polecacie do tego silnika?rocznik 2003 z gazem na liczniku 265000

Teraz mam zalany taki

i-shell-helix-ultra-ect-5w30-4l.jpgdodam że trochę mi oleju bierze

Edytowane przez wojtas_7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 350 tys i letam na 5w40 chyba im starszy silnik i wiekszy przebieg to lepiej zeby jezdzil na lepszym oleju ktory ma lepsze wlasciwosci. 

Edytowane przez wielkiszu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw ten co masz. Ja ostatnio na próbę zalałem Helixa ale 5w40 i jak narazie jest OK. Przejechane na tym oleju dopiero 1000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marek7575 napisał:

Przy takim przebiegu może warto pomyśleć o zalaniu 10W40  .

:glupek2:

A jak 300 to 15W,A przy 400 smoła:whistling:.Podejście rodem z PRL.Silnik ma jeździć na syntetyku,jak najdłużej,a najlepiej do końca.Zwiększając gęstość jedynie pogarszasz mu smarowanie.Jak dużo bierze,a nie ma wycieków,to trzeba pomyśleć nad robotą motoru,a nie zalewać gęstszy olej.To nie rozwiąże problemu.Ewentualnie zatuszuje na chwilę dosłownie. Jeżdżę samochodami,co mają po 500-700 nalatane i lane jest cały czas 5W-30.:).Zresztą kolega wyżej ma 350 i też widać,co leje.Można zmienić ewentualnie na 5W-40.Ma mniejszą temperaturę maks.nagrzania od 5W-30.Jak kolega chce eksperymentować z markami oleju,to są tematy,co o jak.:)

Edytowane przez mirek31071977
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Odnośnie oleju na pewno zalecał bym lanie 5w40/5w30 taki jak zaleca producent i ściśle przestrzegać specyfikacji oleju w tym przypadku jest to VW 500 00, 502 00, 501 00 i te wartości są najważniejsze jeżeli olej to spełnia lejemy jeśli nie szukamy taki który spełnia zalecenia producenta. Wartość 5w40 to zdolność oleju w niskich i wysokich temperaturach. Ja osobiście Castrola zmieniłem na Motula i na takim jeżdżę bo sobie po prostu go chwalę wiem kosztuje troszkę ale ja osobiscie uważam że jest lepszy od Castrola na smarowaniu nie ma co oszczędzać do tego markowy filtr i jedziemy sam jestem po zmianie oleju z 10w40 na 5w40 bo właściciel stwierdził że mechanik mu taki zalecił bo gęstszy a to nie nowy samochód. Dla mnie to CIEMNOGRÓD po co zmieniac lepszy olej na gorszy Więc zmieniłem na taki który zaleca producent 5W40 Motula X-CESS bo spełnia zalecenia grupy VAG 

Pozdrawiam Marcin z A4 B6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...