Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Plan na projekt, pytania i wątpliwości


danzan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Panowie,

wybrałem dział "tuning mechaniczny" bo chyba tu moje pytania będą pasowały najbardziej.

Po kilku miesiącach rozstania z Audi jednak nie daję rady. Tęsknię. W związku z tym narodził się pomysł zbudowania - podkreślam "zbudowania" auta na następny sezon. Kupić jest łatwo, ale zrobić z sercem to już inna bajka i każdy tu obecny wie o co chodzi.

Mianowicie, pomysły są dwa:

1. Zakup zdrowej, oryginalnej b5 w sedanie nawet z uszkodzonym silnikiem i całkowity swap na 2.7bit.

* oczywiście pod uwagę biorę zakup całego zespołu napędowego, czyli silnika ze skrzynią, wiązką, zwrotnicami, półosiami, heblami itp. 

* chłodnice, intercoolery, tarcze itp mają być kupione nowe.

* chcę żeby była to zespół napędowy w oparciu o automat.

Zorientowałem się, że zespół napędowy powinien pasować od A6 c5 zwykłej lub Allroad. Z racji na to, że w b5 ten motor występował sądzę, że wózek i w ogóle "wyważenie" przodu w szerokim tego słowa znaczeniu nie ulegnie zachwianiu, a przód nie będzie płużył na mokrym czy śniegu. 
Nie planuję też rezać tego silnika na nie wiadomo jaki pułap. Oryginał z A6 ma bodajże 260km i jedyne co planowałbym zmieniać to zbliżyć się do 3 z przodu.

2 Zakup b6 z uszkodzonym silnikiem, pukniętej przodem lub cokolwiek w celu wyposażenia jej w 4.2 V8 docelowo z A8 d2 lub A6/S6 340km. Są też te vósemki 300 i 320 konne, ale szukałbym silnika 340km. 
* w tym przypadku również chciałbym zakupić cały zespół napędowy i również oparty o automat.

* oczywiście tak samo równolegle montaż dużych hebli i układu zawieszenia.

Ten model też był seryjnie wyposażany w 4.2 więc również zdaje mi się, że nie montaż tego silnika nie powinien sprawić bardzo dużych problemów i zmuszać do rzeźby.

W obu autach z czasem wiadomo, że pakiet zderzaków i listew odpowiedni dla modeli S i chętnie fotele Recaro, a także szalony plan, żeby wywalić tylną kanapę, wyłożyć wykładziną i wyposażyć w rollbar.

Proszę o porady, lub może kontakt od osoby która już w podobnym obszarze się poruszała. Wcześniej miałem kilka A4 zwykłych z klekotem i benzynką pod maską, ale tym razem chcę czegoś więcej. Jestem chory kiedy nie mogę pogrzebać przy aucie. W tej chwili mam Passata b6 i słuchajcie... to tak nudne auto. Nic się w nim nie psuje, ani nie zużywa. 

Uprzedzam sugestie: nie, nie chcę kupić oryginalnej S4, chcę zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zrób rachunek sumienia i pomyśl czy masz siano na takie zabawy, taniej wyjdzie kupić nowszą benzynę trubo i ją podłubać. Pamiętaj że nikt Ci za to nie zapłaci a auto będzie bardzo ciężko sprzedać.

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...