Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 1.6 PB Błąd Camshaft Position Sensor G40 Implausib


djsinger997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

podczas jazdy autem nagle poczułem, na prostej drodze - brak dopływu benzyny. Stanęło i nie mogłem już uruchomić kręcąc rozrusznikiem. 

Po sprowadzeniu go na garaż podłączyłem pod komputer i wyskoczył błąd Camshaft Position Sensor G40 Implausib. Czy to czujnik położenia wałka rozrządu czy wału korbowego?

Wyciągnąłem czujnik wałka i wygląda na dobry. 

 

Radek

Edytowane przez djsinger997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sitar napisał:

Czujnik wałka rozrządu(czujnik halla)

Ale czujnik wałka rozrządu to co innego niż halla(?). Mówi mi gość w sklepie, że jest i to i to.

EDIT: Po wymianie czujnika położenia wałka rozrządu nadal nie odpala.

 Zdjęcie błędu https://ibb.co/mC5diA

Edytowane przez djsinger997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być wałka rozrządu i wału. Sprawdź okablowanie czy coś nie jest porwane. Podaj nr czujnika który założyłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, sitar napisał:

Powinien być wałka rozrządu i wału. Sprawdź okablowanie czy coś nie jest porwane. Podaj nr czujnika który założyłeś

06B 905 163A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, że od dłuższego czasu świeciło mi się SERVICE. Z resztą świeci dalej...czy to ma znaczenie i mógł po prostu silnik "stanąć" po jakimś czasie? 

I jeszcze pytanie..czy są jakieś przekaźniki do tych czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat service nie ma żadnego znaczenia-jest to komunikat przypominający o przeglądzie który  można skasować. Sprawdzałeś kabel idący do czujnika czy nie ma nigdzie przetarcia?

Na twoim miejscu sprawdziłbym też czujnik położenia wału-są filmy na you tube jak sprawdzić go miernikiem

Edytowane przez sitar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sitar napisał:

Komunikat service nie ma żadnego znaczenia-jest to komunikat przypominający o przeglądzie który  można skasować. Sprawdzałeś kabel idący do czujnika czy nie ma nigdzie przetarcia?

Na twoim miejscu sprawdziłbym też czujnik położenia wału-są filmy na you tube jak sprawdzić go miernikiem

Sprawdzając taką świecącą kontrolką wszędzie jest prąd niby.

Dziś będę nowy czujnik położenia wału podpinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, że tak pozowle sobie zadać podchwytliwe pytanie, a rozrząd to się w ogóle obraca? Może zerwany jest pasek i sygnał z czujnika jest zwyczajnie nieprawidłowy?

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16725/P0341/000833

Przy tym błędzie jako jedna z przyczyn pojawienia się błędu 00515 jest właśnie niewłaściwy timing (synchronizacja walka rozrządu).

 

Edytowane przez maciej_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2018 o 10:59, maciej_m napisał:

Kolego, że tak pozowle sobie zadać podchwytliwe pytanie, a rozrząd to się w ogóle obraca? Może zerwany jest pasek i sygnał z czujnika jest zwyczajnie nieprawidłowy?

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16725/P0341/000833

Przy tym błędzie jako jedna z przyczyn pojawienia się błędu 00515 jest właśnie niewłaściwy timing (synchronizacja walka rozrządu).

 

Rozrząd się obraca - nadal auto nie odpala. Już brak pomysłów...

Nadal ten sam błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wielkiszu666 napisał:

A czujnik walu ktory jest pod autem przy filtrze oleju wymieniales?

Tak, czujnik wymieniony. Łącznie zrobiłem cztery rzeczy: wymieniony czujnik wałka, wymieniony czujnik wału, sprawdzenie działania pompy oraz sprawdzenie czy rozrząd się kręci. Wszystko tu ok...a nadal nie odpala :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskry są. Walą konkretnie.

Kurcze już brak pomysłów..dlaczego auto nie odpala? Już po włożeniu kluczyka widze to ECP i wiadomo, że nie odpali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdził czy jest styk przy kostce g40, często lubią przewody przyśniedzieć i nie przechodzi impuls. Jakiej firmy kupiłeś czujnik wałka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego.

Po pierwsze primo - to zapisz sobie gdzieś jakie były błędy zapisane w sterowniku i je skasuj. Potem spróbuj uruchomić silnik i zczytaj ponownie. Bo może się okazać że ten błąd czujnika to już dość stary ale się zapisał w pamięci sterownika. Dopiero teraz drugi raz zobaczyłem to zdjęcie, które wystawiłeś i zauważyłem że na końcu jest dopisek "intermittent" co znaczy mniej więcej "przerywany" czyli nie występuje cały czas.

Po drugie primo - to po przekręceniu kluczyka ale zanim uruchomisz silnik zawsze świeci się kontrolka EPC. Gaśnie jak uruchomisz silnik.  Jeżeli w sterowniku jest jakiś ważny aktywny błąd to świeci się kontrolka "check engine" - no chyba że ktoś żarówkę wykręcił ;)

I po trzecie primo ultimo - skoro już wiesz że cewka zapłonowa żyje to sprawdź czy działa pompa paliwa bo one se tak lubią wziąć i umrzeć. Moja B5 miała tak, że błędów brak ale se postanowiła nie odpalać - nie, nie i ch.... ;). Winna okazała się właśnie pompa paliwa.

Nie pamiętam schematu od B6 i nie mam czasu sprawdzić ale wg tak samo jak w B5 mnie wystarczy przyłożyć na chwilę plus z akumulatora do bezpiecznika pompy (przy okazji sprawdź bezpiecznik) i słuchać czy pompa bzyczy. Mógł jeszcze umrzeć przekaźnik pompy ale najpierw sprawdź czy na krótko pompa pracuje.

 

 

Edytowane przez maciej_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawy przypadek. Moze uszkodzony czujnik nowy. Tez tak moze sie wydarzyc. Mnie by juz krew zalala jakbym tak mial 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...