Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapalenie się oświetlenia wnętrza po otwarciu zamkiem centralnym


Siwy442

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam a4b5 96r i chciał bym się dowiedzieć czy można było by zrobić że jak otwieram auto z pilota to zapala się oświetlenie wnętrza. Ktoś robił może coś takiego u siebie albo posiada jakieś schematy pomogące mi dojść do tego jak można było by to zrobić. Posiadam centralny dokładany frontline XP 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pompke na dwa króćce to może zmiana na poliftową.

Lub też dać przekaźnik z podtrzymaniem czasowym (np. około 60sec.), który sterowany byłby sygnałem załączenia wirnika pompki a styki robocze zwierały by krańcowkę drzwi do masy

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Fazii za podpowiedź a mam jeszcze jedno jako że nie jestem elektrykiem a lubię się pobawić takimi rzeczami.Znalazłem taki przekaźnik https://allegro.pl/przekaznik-samochodowy-czasowy-podtrzymujacy-3srp-i6071817762.html Jakbyś mógł go zobaczyć czy był by dobry ? Piszę w nim że potrzebuje stałego 12v+ a stałego na pompce chyba raczej nie ma tylko jest gdy otworzymy pilotem ?

A co do pompki to posiadam pompkę z jednym króćcem.

 

Edytowane przez Siwy442
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak byłby ok. Na przekazniku z podtrzymaniem wystarczy impuls aby zewrzec styki robocze. Z resztą w aukcji masz ładnie opisaną zasadę jego działania. 

Musisz obadać czy czasem ten sam sygnał nie powoduje zamknięcia drzwi bo wtedy sytuacja może wyglądać tak, że po otwarciu jak i po zamknięciu światło będzie się świeciło przez ustalony czas na przekazniku czasowym

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zrobiłem sobie swój przekaźnik na ne555 i działa a masz jakiś pomysł co jeśli sygnał będzie działał w 2 strony? 

A może pociągnąć plus i minus wychodzący z przekaźnika do lampki bezpośrednio tylko napewno do każdej trzeba by było osobno ehh 

I z tego co wyczytałem raczej nici z tego bo sygnał idący od pompki na otwarcie jest + a na zamykanie idzie - jednym przewodem :(

Edytowane przez Siwy442
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...