Skocz do zawartości
IGNOROWANY

b6 1.6 ALZ Po wymianie termostatu "Bulgocze"


karolprezes21

Rekomendowane odpowiedzi

WItam. Dziś zmieniłem termostat na dedykowany Behr tm 3 105. Do tego odrazu na orginalny czujnik g62 ze znakami Audi Vw zielony. Wszystko poskładałem pięknie zalałem plynu a tu nagle bulgoczenie z układu jak by się gotował. Automatycznie ubyło płynu więc dolałem znów i znów aż po trasie odkreciłem korek wszystko wyleciało. Na blacie od 90 do 100 pokazuje wiatrak załącza glowica nowa pierscienie nowe jakieś 20 tys temu. Może ktoś poradzi. Dodam że wąż z dołu zimny na górze gorący. Może ktoś sie juz z tym spotkał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 -zalać płynem ,odpalić silnik i niech pracuje na jałowych obrotach( ogrzewanie wewnątrz na maksa,wentylator bieg 1).

- włączy się wentylator ,zgasić silnik i odczekać parę minut.

-uzupełnić płyn i odpalić, niech pracuje aż oba węże będą gorące.(przytrzymać obroty ok 3 tys ok 3 min)

-zgasić silnik odczekać kilka minut ,dolać płyn  

-koniec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielke robiłem podobnym sposobem ale sie udało jeszcze coś tam delikatnie sie odzywa ale to juz szczegół :) Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grodzi pod szybą wychadzą dwa przewody z nagrzewnicy w jednym masz dziurkę jak poluzujesz opaskę ściągasz delikatnie wąż i upuszczasz powietrze aż będzie wybijało ciśnienie płynu nazywasz z powrotem przewód i koniec. Oczywiście wszystko na rozgrzanym silniku tak by obieg na termostacie był otwarty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam udało sie odpowietrzyć. Poprzednio przy uszkodzonym termostacie weże były miękke mozna było otworzyć zbiorniczek robilo tylko "pss" i tyle teraz po dluższej jeżdzie węże górne twarde można scisnąć ale sa dosyć twarde gdy chce odkrecić zbiorniczek automatycznie podnosi się płyn do maksimum aż się przelewa. Płynu nie ubywa dalej wszystko ok czy to normalne czy tylko mi sie wydaje ze cos nie tak ? :) Dziekuje za odpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...