Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni manualnej


aprox99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,pozwoliłem sobie dzisiaj na wymianę oleju w 6 biegowym manualu silnik 2L tdi 150KM rocznik 2014,przebieg 115tys.Nie miałem problemów z wrzucaniem biegów ale po takim przebiegu i cenie 20 Euro za 4L oleju syntetycznego nie ma co żałować.Niby smarowanie jest na całe życie skrzyni ale też to widzę tak trochę z przymrużonym okiem.Olej kupuję zawsze marki Mannol,tym razem Mannol MTF4 75W80.Firma ta regularnie wygrywa w Niemczech  testy olejów a cenowo są bezkonkurencyjne.Zapłaciłem 21Euro z przesyłką a ponoć audi chce 25 Euro za litr!!!!W skrzyni sę tylko dwa korki,spustowy powyżej wzmocnienia,krzyżaka i kontrolny z boku,widać je zaraz.Pierwszy szok,do skrzyni wchodą 4 L ,bylem u Audi i sprawdził w kompie,u mnie wyleciało dokładnie 3L,gdzie reszta?Wlałem te 4L i troszkę wyleciało z otworu kontrolnego,może z 20ml,czyli pasują te 4 L.Przełączanie biegów jest o niebo lepsze,lewarek się śmieje i sam chce wskoczyć na wybranybieg.Dlatego te stwierdzenie że smarowanie wystarcza na całe życie to chyba taki Fake,pozy tym co znaczą te 3L?Audi oszczędza czy jak?gdybym wiedzał że tam są ,,tylko"3litry to już bym to dawno zrobił.Polecam każdemu wymianę po większym przebiegu.Pozdr

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również wymieniłem olej i zastosowałem  Castrola u mnie również był spory ubytek chociaż nie mam żadnych wycieków biegi lepiej reagują choć nadal mam problem z 1 i 2 ale to już wiem że to problem wielu A4 z skrzynią manualna i to nie jest wina oleju czy też dwumasy/sprzęgła bo to mam wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, nethome1 napisał:

Witam

Ja również wymieniłem olej i zastosowałem  Castrola u mnie również był spory ubytek chociaż nie mam żadnych wycieków biegi lepiej reagują choć nadal mam problem z 1 i 2 ale to już wiem że to problem wielu A4 z skrzynią manualna i to nie jest wina oleju czy też dwumasy/sprzęgła bo to mam wymienione.

Witam

mam podobny problem i też zamierzałem wymienić olej w skrzyni. Możesz napisać jaki dokładnie olej zastosowałeś?

aprox99 napisałeś, że Mannol MTF4 75W80 kosztuje 21-25 Euro za litr. O co chodzi z tymi na aukcjach po 25 zł za litr ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol Syntrans 75w-80 z norma Audi TL52532

Dokładnie taki :

f9e87026421489b443543b148321

 

Castrol karty charakterystyki

Edytowane przez nethome1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mannol olej kosztuje 21  euro za 4 litry a u audi chcą za litr niby oryginalnego 25 euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...