Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T LPG na zimnym wypada zapłon


Marcin13

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Nurtuje mnie wypadanie zaplonu krótko po przełączeniu z Pb na LPG. Gdy jadę spokojnie nie ma problemu. Gdy depne mocniej silnik szarpie i zapisuje checka wypadanie zapłonu na 4 cylindrze. Po nagrzaniu nie ma problemu. Logi są ok. Problem występuje od dnia montażu LPG zwłaszcza zimową porą. Na PB nigdy nie było problemu, nawet na zimnym. Czy jest opcja że krzywo wkręcili dyszę lpg w kolektorze na 4 cylindra? Jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień cewkę z inną miejscami i zobaczysz czy błąd pójdzie za cewką. Uszkodzona cewka może pracować na PB idealnie ale na LPG już nie koniecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Łukasz13 napisał:

Najszybciej podmienić wtryski lpg miejscami i sprawdzić.

Tuż po zamontowaniu LPG wymieniłem komplet cewek i dalej bylo to samo. Rok temu wymieniłem komplet wtryskiwaczy LPG bo 2 puszczaly na postoju gaz do kolektora a problem na zimnym nadal występuje. Dodam że po programie bardziej ale wiadomo że większe doładowanie to i bardziej to widać... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce inna kwestia.. Czy próbował ktoś przedłużać wężyk zasilania wielozaworu? Mam tzw. "butle do jazdy na wstecznym" i jak zostaje ok 13L gazu to przy bucie przerzuca na Pb. Wiem że najlepiej ja obrócić ale wtedy trzeba nowy otwór bezpieczeństwa wiercic( butla nie jest symetryczna) będzie tez problem z miedzią...

Edytowane przez Marcin13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie winne były przewody (wiązka) dochodzące do cewki.Na pierwszy rzut oka były Ok jednak czas i temperatura zrobiły swoje.Prułem i izolowałem na razie 1 i 2 cylinder.Również objaw tylko na zimnym (wypadanie zapłonów i check.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Łukasz13 napisał:

Ja poprostu nie depcze mocniej dopuki auto nie złapie 90 st :) , wiem to nie rozwiaznie.

Ja też ale czasem jest sytuacja ze trzeba podczas zmiany pasa i d*pa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomi 69 napisał:

Również objaw tylko na zimnym (wypadanie zapłonów i check.

Ale tez miałeś problem tylko na LPG? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem tylko na LPG a z czasem już nawet na PB.Wymieniłem cewkofajki,świece i jakie było moje zdziwienie bo nie mogłem odpalić już w ogóle.Przepalał się bezpiecznik od sterowania silnika  (już nie pamiętam który nr ale na dole w skrzynce jeden z większych)  więc zostało kopać w kablach.Jakie było moje zdziwienie kiedy rozprułem wiązkę 1 cylindra a następnie 2.Izolacji praktycznie nie było.Problem ustał do dziś nie pojawił się błąd.No minęło już 1,5roku i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyjrzeć tym przewodom, czasem najprostsze metody okazują się skuteczne.. 

Edytowane przez Marcin13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...