Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak podnieść auto.


Dragon7820

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie posiadam audi a4 b6 sedan z zawieszeniem 1BV i alu 17 na oponach 225/45 r17 i auto jest strasznie nisko przy większym obciążeniu jak wyjeżdżam to tre plastikiem po wyjeździe, macie pomysł co by tu zrobić żeby trochę je podnieść? I dodam zdjęcie jak wygląda .

DSC_0624.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

48 minut temu, dudi2000 napisał:

może ktoś przed tobą obniżył zawieszenie? nie fabrycznie.

A jak to sprawdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest nisko, stoi jak normalne be/bv... 

zacząłbym od wejścia pod samochód i sprawdzenia czy jakaś osłona nie jest urwana. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz mam plastik uszkodzony ale przez to że jest nisko , czasami słychać metaliczne uderzenie i nie chce czegoś urwać dlatego muszę coś wymyślić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, dudi2000 napisał:

Zmierz prześwit I porównaj 

W którym miejscu? Od progów do ziemi? Czy od opony do nadkoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód masz normalnie, tył standardowo siedzi. Możesz dać na tył sprężyny o dwie kategorie wagowe w  górę. Powinno być lepiej, ale wątpię czy za pierwszym razem uda Ci się trafić, żeby było idealnie równo. 

Są też dostępne plastikowe podkładki do zawieszenia na złe drogi 1BR, podnoszą tył o jakieś 1,5 cm. 

 

Poczytaj w tym dziale, chyba co drugi temat nawiązuje do tego problemu. 

 

Pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie przy 1be przód 64,5cm ,tył 63,5cm, tyle że na 18 ,prawdopodobnie wadzisz rurą tłumika,jak się przyglądałem jest najniższym punktem ,też nieraz mi się zdarzyło,taki właśnie metaliczny dźwięk ,znajomy ma na tyle 1 kat wyżej niż ja i 1cm wyżej stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, greg2505 napisał:

Podnieś sobie tył i zobaczysz czy będzie ok , przód masz w miarę wysoko 

Jak myślisz kolego te 1.5wystarczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkładkami więcej nie podniesiesz , możesz jeszcze nowe gumy sprężyny dać nowe , bo te pewnie się już wygniotły to też zawsze trochę zyskasz , w sumie 2-2.5 cm powinno wyjść, czyli tyle będzie co z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam do was pytanie mianowicie narzeczona była na przeglądzie i muszę wymienić tył tzn sprężyny i teraz pytanie wymienić od razu z amorkami i całość czy jak?  I czego szukać co warto włożyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana amorów z tyłu to 30min roboty , jak dobre to możesz wymienić później , sprężyny najlepiej ori , amory Monroe, Sachs 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, greg2505 napisał:

Wymiana amorów z tyłu to 30min roboty , jak dobre to możesz wymienić później , sprężyny najlepiej ori , amory Monroe, Sachs 

Dzięki kolego za szybko odpowiedź a powiedz jak ich szukać? Po numerach po wadze? A oryginalne gdzie dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...