Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc w stylizacji i pomysłach


Gog

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam audi a4 b5 z 99r. po lifcie, chcę wprowadzić parę zmian w wyglądzie lecz przed tym zapytam jeszcze was o pomysły i o parę porad :D Poniżej wrzucę zdjęcia takiej jaką mam aktualnie.
-przyciemnienie szyb, myślałem o tyle w drzwiach i nad bagażnikiem na około 90% i o przodzie na 10%
-aktualne felgi 17" są w kolorze całego samochodu co moim zdaniem nie wygląda najlepiej i myślałem na pomalowaniu ich na czarno jako że malowanie całej budy wyszło by znacznie drożej.
-zmiana podświetlenia zegarów w środku na niebiesko (same strzałki w zegarach chciałbym zostawić czerwone), jednak czytałem że w tych audi przed liftem jest jeszcze folia na zegarach, ktoś wie jak wygląda to w samochodzie po lifcie i jaki model żarówek powinienem w tym przypadku kupić?
-po zmianie koloru zegarów, resztę podświetlenia przy radiu itp. zostawić czerwoną, czy zmienić na niebiesko lub biało?
-nie podoba mi się seryjny przedni zderzak w tym audi, ktoś ma pomysł na jaki inny mógłbym zamienić?
-chcę zmienić żarówki w kabinie samochodu (w tym miejscu z przodu nad szybą) żeby dawały kolor...zimnej bieli? (nie wiem jak to lepiej opisać) i znowu się pojawia problem z tym że nie wiem jakie żarówki tam mogą pasować.
-chromowane dokładki do zegarów
-jakaś nieduża lotka na bagażnik
-chciałem też kupić nakładki na pedały, jednak wszędzie znajduję na 3 a kiedyś widziałem też nakładkę na ten boczek obok pedałów, ktoś wie gdzie ją mogę dostać?
-no i zmiana grilla, myślicie że ten w typie RS będzie pasował?
-jeszcze niejedne plastiki w środku są już pościerane, co z tym można zrobić? Jest jakaś możliwość odnowy czy po prostu okleić folią?
Macie jakieś jeszcze inne, lepsze pomysły co mogę zrobić a czego nie powinienem?
 

 

 

 

 

20181027_162832.jpg

20181027_162840.jpg

20181027_162849.jpg

20181027_162858.jpg

Edytowane przez Gog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zawieszenia, może Eibach? Zderzaki od eski i przydało by się listwy na drzwiach i progi w kolor nadwozia (taki zabieg obniży fure wizualnie) jak ściągniesz listwy to może coś ciekawego znajdziesz w innym kolorze :) Czarne koła... kwestia gustu wg mnie najlepiej do białego nadwozia. Szyby jak już tak bardzo chcesz to lepiej piecowo i wszystkie tak samo, no ale drożej niż folia. A co do zegarów to czerwień relaksuje a niebieski wk***ia :) ale jak już zegary to i cała reszta lecz to tez kwestia gustu. Jak masz czarne plastiki to spróbuj opalarką (robiłem część zderzaków i listwy w 80-tce, jak nowe), nie mówię o rączkach drzwi i przyciskach gdzie jest gumowa powłoka ale na to są jakieś zestawy do nakładania czy malowania takiej samej powłoki jak ori ale musiałbyś poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rączki w drzwiach trzeba zdemontować i zeszlifować powłokę aż do gołego plastiku. Następnie pomalować farbą do zderzaków plastikowych lub ewentualnie zwykłą czarną farbą. Efekt bardzo dobry. Z mojej strony doradzę Ci zmienić końcówkę tłumika lub wypolerować obecną. Natomiast odradzę Ci nakładki na pedały, bo według mnie w Audi pasują tylko te ori :) Poza tym ładna sztuka, powodzenia i szerokości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie szyb, ja u siebie (avant) mam tył na 70% a przód na 30%,   90% to już całkiem smoła jak w busach ze nic kompletnie nie widac :D
Felgi 18' fajnie by siadły,  plus troche ją jeszcze obniżyć bo bedzie za wysoko, a podejrzewam oglądając zdjęcia że masz zawieszenie standardowe 1BA więc obniżenie byłoby koniecznością przy większych felgach.
Po lifcie w zagarach folii już nie ma, są zwykłe białe żarówki na wcisk, ja osobiscie nie zmieniałbym na niebieski tylko zostawiłbym takie jakie są białe z czerwonymi strzałkami, tak jak reszta konsoli. Reszta również na czerwono, przyciski w lampkach podsufitki, włączniki szyb, przyciski np klimy itd,  poza oczywiście zagarami-zagary na biało! :D
W kwestii zderzaka masz dużo opcji, zmiana na ten z eski, lub np w tym pomalować w kolor dokładke, kratki czy jak tam chcesz,    tak samo pasowałony zrobić z resztą czyli tylną dokładką zderzaka i progami łącznie z listwami drzwi, tak jak wspomniał #ziolek335 obniży to wizualnie auto.

Co do koloru lampek w podsufitce to kupujesz rurkowe ledowe (długość z tego co pamiętam to 36mm, ale moge sie mylić bo dawno kupowałem) barwa biały zimny i świecą wtedy jak głupie, cały środek ładnie oświetlony a nie na żółto i słabo jak w ori :D
Te mniejsze lampki z przodu pojedyńczo włączane też mozna wymienic na ledowe, z tego co pamiętam to idzie tam żarówka T5w,  tylko dobrze jest wybrać taką która po włożeniu będzie świecic równie dobrze dookoła albo konkretnie na boki, a nie na wprost bo mocowanie jest jakby rownoległe do poziomu dachu i wtedy strumień światła będzie szedł jakby wprost na przód a nie na dół :D  to samo możesz zastosować z tyłu. Ja osobiscie mam całe oswietlenie ledowe, lampka podsufitki przód/tył/bagażnik, podświetlenie rejestracji, schowek przedni, podświetlenie miejsca na nogi przód/tył plus podświetlone drzwi przód tył żeby czasami w kałuże nie wysiąść :P
Chromowane ramki zegarów to już wedle uznania, ja osobiscie o tym nie myslalem i chyba nie będe zakłądał.
Lotka jakaś  mała powinna fajnie wyglądać po obniżeniu z fajną felą i czarnymi szybami.
Nakładki na pedały bym odpuścił.
Grill Rs całkiem fajnie by sie prezentował, nawet gdyby był cały czarny,   osobiście mam cały czarny lecz ori (drugi w zapasie w chromie jak i znaczek w chromie też posiadam na zmiane :D )
Te starte plastiki np z uchwytów drzwi czy np wciskaną klapke zapalniczki można łatwo oszyścic z tej gumy np jakimś drewnianym patyczkiem( coś w stylu patyczek z loków) lub jakis plastikowy, tak żeby nie porysować, np w przypadku robienia tego srubokrętem :D  pozniej można to pomalować albo normalnym lakierem, plastidipem albo oklecić czym tam chcesz, sposobów jest dużo, albo po prostu jeśli nie będą bardzo porysowane zostawić tak jak są, oczywiscie po zdarciu tej gumy, ewentualnie przypolerowac, :D
Nie wiem jakie tam masz dekory w środku, ale też fajna opcja okleić je np w carbon albo szczotkowane aluminium, w subie to zalezy od koloru tapicerki jaką masz w srodku, ja osobiscie okleiłem wszystkie dekory w carbon połysk i jest lux :)
Troche sie rozpisałem ale jeszcze coś na pewno bym znalazł do pomodzenia :D pozdro   i dbaj o nią :D

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...