Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brems licht - 3ci stóp i sporadycznie ESP


Kawec

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

Od jakiegoś czasu mam problem, sporadycznie podczas jazdy zapala się kontrolka ESP i nie chce zasnąć ani sama ani po przyciśnięciu/przytrzymaniu przycisku, gaśnie po ponownym uruchomieniu silnika, próbowałem sprawdzać na vagu ale nie pokazał mi żadnego błędu w module ABS.

Drugim problemem jest komunikat brems licht, sprawdzałem podczas błędu przy wciskaniu pedału hamulca nie palił się trzeci stop, pozostałe działały okej, wyjąłem światło i zostało ono już kiedyś wymienione, jest na nim naklejka z datą z 2015r, podłączyłem w domu do zasilacza 12V i zostawiłem na ponad godzinkę, wszystkie diody działają prawidłowo. Myślałem, że może wina leży we wtyczce, więc do lampki dolutowałem dwa przewody i podłączyłem do wiązki przez złączki. Dziś błąd pojawił się ponownie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przed chwilą jeszcze raz, na fis'ie zapalił się błąd brems licht a w między czasie jeszcze kontrolka ESP, wszystkie światła stopu działają, na vagu w module ABS pokazał się błąd 00526 - Break Light Switch-F 36-10 - Open Circuit - Intermittent a w MCE błąd nie pamiętam dokładnie ale coś a'la 3rd light stop, poszukałem w vagu w means block grupy z odczytami z czujników, jeśli dobrze pamiętam 66 i wartości bitowe XXXXXX00 na luzie, XXXXXX01 gdy dosłownie muskam nogą pedał hamulca i XXXXXX11 gdy wcisnę normalnie pedał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź kable między budą a klapą.

2.Czujnik położenia pedału hamulca (wymiana na nowy ori)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Ale co może być z wiązką, że pokazuje się błąd trzeciego światła mimo tego, że ono świeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bremse licht zapalał się gdy była nadpalona zarówka stopu praktycznie niewidocznie a jednak i błąd wywalało, a u ciebie skro wywaliło błąd czujnika pedąłu hamulca więc może jednak on coś niedomaga tym bardziej że wywala błąd esp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc żarówka masz na myśli led w trzecim świetle? czy w żarówka lampach? u mnie ewidentnie wyskakuje brems licht - centre break light, ale światła stopu normalnie się zapalają i gasną, błąd z esp domyślam się, że może powodować ten czujnik, ale czy może on też powodować pojawianie się błędu dotyczącego samego trzeciego światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym 3cim świetle stop często występuje problem z kontaktem pomiędzy pcb a gniazdem wtyczki - poszukaj tematu o naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kawec napisał:

Mlałem, że może wina leży we wtyczce, więc do lampki dolutowałem dwa przewody i podłączyłem do wiązki przez złączki. Dziś błąd pojawił się ponownie ?:)

Już próbowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zamówiłem, jutro powinien być u mnie, więc po południu go wymienię, ale to trzecie światło stopu nie daje mi spokoju, komunikat "brems licht - centre break light" się wyświetla a światło zapala się i gaśnie przy wciskaniu i puszczaniu hamulca, tym bardziej, że poprzedni właściciel wymieniał światło, bo jest na nim data 2015 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z 3-cim stopem, jak poświeciło na niego słońce pokazywał błąd mimo, że działał. Wymieniłem i jest spokój. Można niby naprawić, ale mi się trafił akurat tanio.

Kontrolka ESP i błąd "brake switch..." to czujnik w pedale - to akurat dla odmiany tylko zimą mi się pokazywało przy temp. poniżej zera.

Edytowane przez Pablo_s-c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...