Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kilka usterek z elektryką samochodu


borysek88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

posiadam Audi A4 B5 2000 r. 1.9 tdi ajm, od pewnego czasu mam kilka nierozwiązanych problemów z elektryką samochodu, a mianowicie:
1) niedawno musiałem wymienić bezpiecznik kierunkowskazów, gdyż z powodu przepięcia uległ uszkodzeniu, gdzie można doszukiwać się problemu?
2) samochód posiada domykanie szyb i szyberdachu z pilota (po dłuższym wciśnięciu przycisku zamknij, zamykały się szyby i szyberdach), jednak obecnie funkcja ta nie działa, jak można ja ustawić ponownie, 
3) wcześniej oświetlenie wnętrzne pojazdu przygasało po przekręceniu kluczyka, obecnie oświetlenie wnętrzne przygasa po ponownym zamknięciu drzwi (gdy silnik jest uruchomiony) bądź po około 20 sekundach od przekręcania kluczyka w stacyjne, gdzie leży problem?
4) czasami zdarza się tak, że wycieraczki nie działają regularnie, słychać podwójne cyknięcie jakby ze strony przekaźników, czy wymiana przekaźnika rozwiąże problem?,
5) wymieniłem radioodtwarzacz samochodowy na nowy (wcześniej był włożony nieoryginalny radioodtwarzacz sony, który grał poprawnie) jednak obecnie słabo odbiera radio, są zakłócenia, do radia podłączyłem antenę radiową, zastanawiam się czy trzeba również podłączyć wzmacniacz anteny radiowej, jeśli takowy jest, 

dodam, że pewnego czasu instalacja radiowa uległa uszkodzeniu (przewód zasilania został spalony z powodu zwarcia), instalacja została ona odnowiona, wszystko działa poprawnie poza powyższymi usterkami, 

dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przepala się dalej? Może był za słaby i z czasem się przepalił.

2.3. Do sprawdzenia pompka centralnego czy nie ma wilgoci itd.

4. Pająk lub sam silnik też może to powodować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...