Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania silnika i kerownicy w aucie


marcinps

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym że auto lekko drży i czuć to na kiery i na siedzeniu ale np. w okresie letnim nie zawsze tak jest jak jest ciepło to raz jest ok a raz nie.  Kompem sprawdzony zero błędów, odma nowa, poduszki jak i wszystkie wahacze i przeguby ok,  zauważyłem też że rano czy to ciepło czy zimno wchodzi na ssanie i dość długo trwa zanim opadnie ale i tak po zejściu trzyma lekko ponad 900. Z obserwacji ale to znowuż tylko gdy zimno to jak odpalę i zejdzie z ssania to jest taki stukot w silniku jak by olej wszędzie nie docierał i wtedy obroty potrafią lekko falować po chwili się stabilizuje i jest ok ale dalej lekko drży silnik 2.0tfsi BGB z multi oliwa castrola 5W30. sprawdzałem już wszystkie węże od powietrza i nie znalazłem nieszczelności najgorsze jest to że w okresie gdy jest powyżej 20stopni potrafi tydzień chodzić jak na benzynę przystało cicho i równiutko. nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić doradzcie , a zapomniałbym łańcuszek spinający wałki oraz regulator ciśnienia jak i szklanka są nowe auto też pali i jeżdzi bez problemu moc też jest. Pany jeszcze jedno pytanko czy pompa vacum ma wpływ na pracę silnika bo zauważyłem że ten plastikowy kruciec od którego idze wąż do serwa jest luzny czy tak ma być bo po odpaleniu silnika wciąga go i ani drgnie.Panowie od ostatniego razu trochę się zmieniło bo teraz dla odmiany komp wywalił dwa błędy pierwszy to P0507 Sporadycznie pokazuje problem z elektroniką przepust nicywyczytałem, drugi zas to P2187 i tu już nie wiem za co się zabrać czy nie oryginalna ale szczelna odma może mieć wpływ na pojawianie się tego błędu oraz z tego co wyczytałem na necie to mogą być problemy z nieoryginalną odmą.

Edytowane przez marcinps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukanie na zimnym zanim się nagrzeje mozesz mieć właśnie od tego plastikowego krócca pompy vacum który podskakuje, bo jest luźny.  Sam tak miałem. To stukanie znikało po rozgrzaniu silnika. Spróbuj podczas tego stukania docisnąć przewód z króćcem w kierunku pompy zeby nie miał luzu. Rozwiązania miałem dwa: wymiana pompy lub polecana gdzieś Poxilina do unieruchomienia króćca. Na tym drugim rozwiązaniu jeżdzę juz rok i jest ok - nie stuka.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam problem drgan całego auta nadal przypomne poduchy dobre świece nowe, odma też łańcuszek wraz ze szklanką i zaworkiem ciśnienia oleju napinacz też nowy zawór dv nowy filtr paliwa również. Komp wcześniej pokazywał dwa błędy p2187 p0507 po wymianie odmy nie wróciły ale kilka tygodny pózniej znowu chek enigine i błąd p0310 jak się nie mylę czujnik niskiego ciśnienia oleju po skasowaniu nie wrócił znowu parę tygodni spokój i po krótkiej jeździe na S następnego dnia znowu kontrolka tym razem p0011 teraz od dwóch dni na razie spokój w kompie sucho pomóżcie koledy bo te drgania mnie dobiją raz lekkie prawie nie wyczuwalne innym razem mocniejsze ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Chciałbym podbić temat. Mam cały czas drgania motoru. Zrobiłem remont skrzyni (przede wszystkim sprzęgło hydrokinetyczne), wymiana wszystkich poduszek (skrzynia, motor), nowy łańcuszek z napinaczem, komplet zaworków (n75, odma itp), czyszczenie dolotu oraz sprawdzenie pompy oleju wraz z balanshaftami (jest ok). Wymienione świece. Gdzie szukać? Co jeszcze robić? Brak błędów w vcds, parametry wydają się w normie. Auto stoi na warsztacie rozłożone i szukam pomysłów co jeszcze można sprawdzić. Help! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PanCichy i jak udało Ci się rozwiazać temat bo u mnie drgania są nadal i zastanawiam się czy czasem przepustnica ma coś z tym wspólnego bo czasem jak dojeżdzam do świateł to obroty same rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...