Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd żarówek


iwan92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jestem szczęśliwym posiadaczem b7 od kilku dni, lecz mam jeden problem. Poprzedni właściciel zmienił lampy na xenony, jest pompka sa spryski itp, lecz caly czas wywala błąd spalonych żarówek. Można to jakoś wyłączyć? Bo w zamiane komputera nie chce sie bawic... A cholernie mnie wkurza jak cos swieci mi sie na desce... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż co Ci tam wywala to coś więcej się ustali, może to jakaś banalna usterka, a może wystarczy MCE przekodować na xenon. Też zmieniałem w poprzedniej b6 na xenon ale nie pamiętam już czy była potrzebna zmiana kodowania.
Pytanie czy lampy ori xenon czy dołożone jakieś chińczyki?

Edytowane przez maciejhildek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy ori xenon, i wywala błąd spalonych żarówek. 

Jutro zrobie fotke tego co na desce, bo z kompem sie przytacham dopiero w poniedziałek do auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekreceniu kluczyka wyskakuje taki błąd 

richt main beam headlights

Licht main beam headlights

 

Dodam ze mam jeszcze zamontowane lampy do jazdy dziennej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytalem na jakims amerykanskim forum, jest to wina jakiś rezystorow ale kompletnie nie wiem o co chodzi. Rezystory DRL, moze ktoś to przerabial na forum? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz żarówki LED w DRL?

Od DRL i xenonu jest jeden błąd na FIS - właśnie main beam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Kolego sam sobie odpowiedziałeś, problemem są ledówki, więc wymień je na zwykłe żarówki i będziesz wiedział czy to właśnie one krzaczyły. Jeśli to one to zawsze możesz kupić inne ledy które nie generują błędu lub do tych dołożyć właśnie rezystory (tzw. kasowniki) i powinno być ok. Temat rezystorów do ledów był poruszany na forum, nie będę go powielał. Tutaj masz temat:

 

Edytowane przez maciejhildek1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ze to ledy w lampie

A ja mam zwykle swiatla do jazdy dziennej w kratkach tylko ze one sa ledowe. 

Moze to generować błąd? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego od dodatkowych świateł w kratkach to nie jest. Zrób fotę błędu i fotę lampy (wystarczy jednej) Bo jeszcze długo będziemy w tych fusach mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że i ze zdjęciami będziemy długo się zastanawiać o co chodzi - jeśli ktoś wrzucił xenon a do tego są oddzielne lampy DRL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uproszczenia, odłącz te dołożone  światła do jazdy dziennej na kilka dni. Choć wątpię aby to one krzaczyły. Bo test żarówek odbywa się na oryginalnej instalacji.

A sprawdzenie jakie masz dokładnie żarówki w lampach to chyba nie jest taki wielki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła do jazdy dziennej dołączone i błąd dalej wali. 

W lampach nie ma ledowych czy diodowych żarówek wszystko w oryginale. Jedynie co wiem tto to że sprzedajacy zmieniał fabryczne lampy na xenony. Nie wiem czy trzeba to jakos przekodowac? Dzisiaj cykne fotke lamp to podeślę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co rzuca się w oczy to w miejscu gdzie powinny być żarówki świateł do jazdy dziennej o oznaczeniu P21W widzę jakieś mniejsze, nie wiem co to za żarówki. Sprawdź je, wiem nie jest łatwo wyjąć żarówki z tych lamp, ale spróbuj je wyjąć i zobacz jakie mają opisy. Tam powinny być takie żarówki jak w kierunkowskazach o mocy 21W. Może te maja inną moc i powodują błąd. To na tą chwilę jedyne co mi przychodzi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znajdę tak długiego torxa zeby wykręcić lampę to jutro postaram się to zweryfikować ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeszcze jedno, światła do jazdy dziennej ? (chodzi Ci o zarówki które są od świateł długich "drogowych") bo światła mijania to xenon, chyba że miałeś na myśli postojówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówka na drugim zdjęciu to DRL - i ona jest w dziwnym rozmiarze.

Do tych żarówek można się dostać bez demontażu lamp - po stronie pasażera trzeba tylko zdemontować obudowę filtra powietrza.

A mijania i drogowe są realizowane przez bixenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...