Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolizja prawy tył jak zgłosić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:hi:

No i zdarzyło się, wychodze rano z bloku a tam przetarty tylny błotnik. Sprawca jest, oświadczenie spisane jest i teraz zastanawiam sie jak to najlepiej zgłosić? Czy uproszczona likwidacje czy zadzwonic do nich zgłosić i żądać rzeczoznawcy? 

Sprawca ubezp w warcie. 

Pytam bo raz juz dałem du** likwidujac szkode jak gosc wjechal mi w tył (popekany zderzak), jako żółtodziób zgodziłem sie na kwote 5 stowek i ledwo za tyle znalazłem używany zderzak w kolorze i sam zakładałem. Nie chce powtarzać tej zabawy. Foty nizej.

Dzięki za porady! 

IMG_20181031_074420_HDR.jpg

IMG_20181031_074403_HDR.jpg

IMG_20181031_074509_HDR.jpg

IMG_20181031_074353_HDR.jpg

IMG_20181031_074349_HDR.jpg

IMG_20181031_074209_HDR.jpg

IMG_20181031_074107_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pdk napisał:

Witam:hi:

No i zdarzyło się, wychodze rano z bloku a tam przetarty tylny błotnik. Sprawca jest, oświadczenie spisane jest i teraz zastanawiam sie jak to najlepiej zgłosić? Czy uproszczona likwidacje czy zadzwonic do nich zgłosić i żądać rzeczoznawcy? 

Sprawca ubezp w warcie. 

Pytam bo raz juz dałem du** likwidujac szkode jak gosc wjechal mi w tył (popekany zderzak), jako żółtodziób zgodziłem sie na kwote 5 stowek i ledwo za tyle znalazłem używany zderzak w kolorze i sam zakładałem. Nie chce powtarzać tej zabawy. Foty nizej.

Dzięki za porady! 

IMG_20181031_074420_HDR.jpg

IMG_20181031_074403_HDR.jpg

IMG_20181031_074509_HDR.jpg

IMG_20181031_074353_HDR.jpg

IMG_20181031_074349_HDR.jpg

IMG_20181031_074209_HDR.jpg

IMG_20181031_074107_HDR.jpg

oddaj do ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 letnie auto do ASO  ma oddawać ? :D Z tymi 5 stówkami to faktycznie trochę przegiąłeś. Samo malowanie 300-400 zł minimum a gdzie zderzak, robota itd  :) Ja zawsze zgłaszałem do firmy Sprawcy, przyjeżdżał rzeczoznawca. Zazwyczaj nie było szału to sprzedawałem jeszcze firmie skupującej szkody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, oyamabdg napisał:

22 letnie auto do ASO  ma oddawać ? :D Z tymi 5 stówkami to faktycznie trochę przegiąłeś. Samo malowanie 300-400 zł minimum a gdzie zderzak, robota itd  :) Ja zawsze zgłaszałem do firmy Sprawcy, przyjeżdżał rzeczoznawca. Zazwyczaj nie było szału to sprzedawałem jeszcze firmie skupującej szkody. 

A co ma do tego wiek auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie tylnego błotnika kwalifikuje go do wymiany, a skoro tak, to (przy tym roczniku) ubezpieczyciel może orzec szkodę całkowitą. Na oględziny rzeczoznawcy umów się w warsztacie, gdzie będzie możliwość zdjęcia zderzaka (może są ułamane zaczepy lub ślizgi).  Taka szkoda powinna być oszacowana na ponad 6 tys zł (z wymianą błotnika). Jeśli zakwalifikują błotnik do naprawy, to wartość szkody nieco ponad 2 tys. zł. Z punktu widzenia użytkownika auta, nie wymieniałbym tego błotnika, bo wymiana wiąże się z naruszeniem powłok antykorozyjnych na kilku elementach.

39 minut temu, Dev napisał:

A co ma do tego wiek auta ?

Wbrew pozorom dużo. ASO zrobi własną kalkulację kosztów naprawy z wymianą błotnika oraz zderzaka i zastosowaną ich stawką rbg (podejrzewam, że powyżej 150 zł), co będzie oznaczać szkodę całkowitą. W takim przypadku ubezpieczyciel wypłaci tylko różnicę pomiędzy wartością auta przed szkodą, a wartością wraku i -jak sądzę - nie będzie to kwota większa niż 2 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hak64 dziekuje za szczegolowa odpowiedz.

W takim razie zglaszam dzisiaj do Warty i czekam na rzeczoznawce. Zobaczymy jak to oszacuja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dev napisał:

A co ma do tego wiek auta ?

Żartem jest oddawać auto do ASO o wartości powyżej jednej średniej krajowej pensji a po 2 tak  jak hak napisał na 99,9% oszacowali by całkę przy tak dużych uszkodzeniach. Są o WIELE lepsi fachowcy niż ASO. Widziałem jak u kumpla naprawili błotnik przedni w BMW. Błotnika nie wymienili tylko po szpachlowali a był naprawdę mocno pogięty i po pomalowaniu wypolerowali tylko błotnik a cała strona została bez polerki (12 letni samochód). Nie muszę mówić jak to wyglądało. Nie wspomnę o nadkolu, które przykręcili tak, że częściowo nadchodziło na błotnik. ASO tez mają podwykonawców :) Ja 3 lata temu byłem zapytać w ASO o naprawę B5 z 99r - zderzak przód i lampę to, że tak powiem trochę się na mnie dziwnie popatrzyli i powiedzieli, że takich aut nie robią starych :) także podejrzewam, że Kolega nie będzie dzwonił po całej Polsce żeby znaleźć takie ASO co zgodziłoby się na naprawę.  

Edytowane przez oyamabdg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu miałem podobnego dzwona audi a4 2000r

Rachunek był na 3200 nie było więcej bo zderzak został stary, audi nie ma już tej części na stocku.

Do tego auto zastępcze na cały czas naprawy. Można ? Mozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dev napisał:

Do tego auto zastępcze na cały czas naprawy. Można ? Mozna

A kto powiedział, że poza ASO nie można? Samochód zastępczy można wynająć nawet od osoby prywatnej. Wystarczy tylko spisać umowę najmu z określoną stawką dobową i nie nabijasz wtedy kasiory zdziercom w serwisie, a co najwyżej kumplowi, z którym po wszystkim jeszcze niejedną flaszkę wypijesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zglosilem na drugi dzien, ale szanowna Warta odezwala sie dopiero wczoraj i rzeczoznawca ma byc jutro, zobaczymy co wyceni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pdk napisał:

tak zglosilem na drugi dzien, ale szanowna Warta odezwala sie dopiero wczoraj i rzeczoznawca ma byc jutro, zobaczymy co wyceni ?

1200 Ci dadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dev napisał:

1200 Ci dadzą

Wróżbita Maciej? Sądzę, że szkoda zostanie wyceniona na (już napisałem parę postów wyżej).  Tylko ze względu na rocznik auta i ryzyko orzeczenia szkody całkowitej, naprawa tego błotnika (powinna być wymiana) może być akceptowalna, zatem wycena nieco ponad 2 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztorys mam juz na mailu, szkoda zostala wyceniona na 2100 zl brutto w tym naprawa blotnika, lakierowanie drzwi-blotnik-zderzak plus listwa drzwi PP.

Nie potrafie wszystkiego rozszyfrowac z tego kosztorysu ale z tego co widze to wszystko co pokazalem zostalo zawarte, wydaje sie byc ok.

Ostatnie pytanie, Warta wyplaci wycene brutto czy netto? poinformowalem ich zglaszajac szkode ze jestem osoba prywatna i nie mam mozliwosci odliczenia VAT wiec rozumiem ze brutto?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...