Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BRD brudny filtr paliwa i paliwo


djzaq

Rekomendowane odpowiedzi

Mi właśnie pokapca na biało jak zimny,  ale nie cały czas.  Jak stane na światłach to puści dyma jak zimny, na wolnych obrotach po tym jak się zatrzymam i zejdzie z obrotów.

Czasami po odpaleniu na zimnym też...   ale nie zawsze.   Czuć jakby niespalone paliwo.

Dlatego zrobie logi, może mi koledzy ocenicie ?  Tylko jeszcze nawet nie wiem jak i gdzie bo dopiero kurier mi VCDS przyniósł. 

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, SotoM napisał:

W pompie vacum wymienia się uszczelniacz oski on jest winowajcą gdy olej trafia do paliwa 

Jeśli chodzi o pompowtryski tam nie znajdziesz podkładek ich tam nie ma I nigdy nie było, jedynie się zmienia 2a oringi i sruby montażowe robi sie to w przypadku kopcenia na siwo gdzie dym ewidetnie śmierdzi nie spalonym do końca paliwem.

W BRD ważne jest ustawienie rozrzadu przede wszystkim ustawienie walka wydechowego względem ssacego.

 

 

Czyli myślisz że pierw od czego najlepiej zacząć..? Uszczelkę pompy? I to powinno poprawić kolor paliwa? Tylko czy np pompa moze też być problemem tego porannego opalania? Czy to już oringi i np poprawa ustawienia kąta wtrysków? Pytałem teraz mojego gościa z warsztatu to wymiana oringow i śrub 250-300zl on mówi że zawozi też pompki do serwisu i za 150zl płukaja i sprawdzają ich stan. I wtedy wiadomo co siedzi.. A tak wygląda moje opalanie rano. 

 

Może to wina rozrusznika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jak na dloni 

Identycznie odpala jak 2.5tdi pd r5 w vw t5. Rozrusznik poszedl do zrobienia. 

Powiem Ci że moja była podobnie paliła w chłodne dni Ale niestety już nie doczekała się regeneraci rozrusznika...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie tragedia.. ? A rzuć okiem na bipy takie mają być? Nic się nie zmieniają.. Dziwne jakieś jak czytam na forach podają o jakiś 60 do 100 a u mnie 0.22

20181102_184312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎11‎-‎02 o 13:35, Dev napisał:

kpl uszczelek na 1pdek - 93zł victor reinz

sruby 12zł sztuka

Panowie a czy kpl uszczelek na PD trzeba wymienić przy każdym wyjęciu i włożeniu PD ?

Mam wszystkie nowe uszczelki założone około miesiąca temu w zasadzie bez przebiegu a teraz głowicę do wymiany, Czy mogę zastosować te uszczelki, czy czeka mnie ponownie 400zł kosztu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys jak mi motor kleknał byłem po akcji Audi PPD i ja u siebie montowałem ponownie PPD jak robiłem silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupujecie te uszczelnienia do PPD ?

Potrzebuje jedno wymienić. Znaczy na jedną pompke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, julo23 napisał:

A gdzie kupujecie te uszczelnienia do PPD ?

Potrzebuje jedno wymienić. Znaczy na jedną pompke

Robi się od razu wszystkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ja mam niby zrobione,  a nadal jest jakby lała jedna.   Może błąd montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, julo23 napisał:

A gdzie kupujecie te uszczelnienia do PPD ?

Potrzebuje jedno wymienić. Znaczy na jedną pompke

InterCars 

Zestaw elring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, po wymianie vacum na nową i przejechaniu ~ 8 tyś km paliwo w filtrze jednak nie jest już brudne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...