Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem po montażu tylnych neon do polifa


Pawel88ST

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem przejściówki kufateca, zamontowałem z intrukcją, lampy świeciły ale na postoju świecił też stop, po przejrzeniu kilku for znalazłem i wyłączyłem te stopy na postojach w grupie bodajże 203-204, wyłączyłem diagnozę żarówek w grupie 181 i było fajnie, jedyny problem to stop który śiwieci jako postój tylko dużo mocniej, 

Po godzinie świecenia ( składałem tapicerki) wyskoczył błąd na fisie awaria układu oświetlenia, po czym błąd oswietlenia tablicy, lampy zaczęły życ swoim zyciem, wszystkie adaptacje się porozjeżdzały, wpisałem je ponownie, ale zmieniły się stałe wartości w grupach 199 i 202 ( było zero a jest 10248) nie da się ich zmienic

w sterowniku widnieje błąd oświetlenia rejestracji (świeci i nic nie ruszałem)  oraz bła pod tytułem " niewiarygodny zestaw danych"

Czy moduł już mam szukać czy są ludzie którzy to ogarną :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki, na wyłączonym zapłonie odepnij wszystkie kostki od modułu, poczekaj jakieś pół minuty i podepnij z powrotem wszystko, powinien MK ożyć, przynajmniej można będzie zmienić kodowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacje da się zmienić, ale grupy 199 i 201 lub 202 nie da się i nie dało wcześniej, tylko że były tam zera, a teraz jakaś kosmiczna warotość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Góral65 napisał:

Bez paniki, na wyłączonym zapłonie odepnij wszystkie kostki od modułu, poczekaj jakieś pół minuty i podepnij z powrotem wszystko, powinien MK ożyć, przynajmniej można będzie zmienić kodowania

Zrobiłem jak piszesz ale błąd jest nadal,  niewiem czy bcm jest do odratowania, napewno z poziomu vcds ja tego nie ogarnę bo grupa 199 i 202 nie jest przez niego obsługiwana, ogólnie wszystko działa, nie spaliło się raczej, tylko jest błąd i błąd żarówki rejestracji, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze wartosci z Kufateca beda OK

Nie kazdy KOMFORT TO ogarnia

***niewiarygodny zestaw danych   to złe kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wrclaguna napisał:

Nie zawsze wartosci z Kufateca beda OK

Nie kazdy KOMFORT TO ogarnia

***niewiarygodny zestaw danych   to złe kodowanie

Rozumiem tylko dlaczego dopiero po mniej więcej godzinie , i czemu nagle wyrzucilo błąd żarówki rejestracji?

Niewłaściwe kodowanie czy adaptacja ?

W kodowaniu nie widziałem nic na temat ledów 

Jednak wolę chiptuning.... chyba jest łatwiejszy :)))

wrclaguna wiem że wiedzą kosztuje :) możesz nakierowac ? co zmienilo wartość adaptacji w kanale którego nie da się edytować z poziomu vcds ? 

pewnie reflash sgo nie załatwi sprawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić żeby przyjął adaptacje w 199 i 202 ?  :) prosiłem,kupiłem czekoladki i kawę zostawiłem koło komfortu na noc ale nie pomogło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na swoje notatki to w kanale 199 i 202 nic nie zmieniałem można by przypuszczać że nie mają nic wspólnego z lampami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają, odpowiadają za zew kierunkowskazy w fabrycznej instalacji :) T19p/9 to grupa 199 z tym że jeśli komfort jest fabrycznie zakodowany pod ledy to jest tam wartość inna niż w komforcie zakodowanym pod żarówki, po prostu przy retroficiepiny są inaczej niż w serii ( u mnie akurat przejściówka kufateca) gdyby nie błąd żarówki tablicy na fisie i szybkie mruganie to nic bym nie ruszał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...