Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szelest w skrzyni biegow


marcin A4B8

Rekomendowane odpowiedzi

witam. podczas pracy silnika na wolnych obrotach słychac dziwne dzwieki w sroduku,  chyba ze skrzyni biegow? jak zwieksze delikatnie obroty z 800 na (+-) 900 przestaje. co to moze byc?  skrzynia biegow automat Tiptronic.<< sory jak cos  zle napisalem jestem tu nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś te automaty nie takie super jak o nich piszą

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu posta zaraz na myśl przyszedł mi pewien filmik z YT. Co prawda nie o samochodach a o ciągniku rolniczym pewnej marki. Też było słychać metaliczny podźwięk podczas jazdy na obrotach około 1400. Serwis autoryzowany wymiękł mimo kilkukrotnego oddania pojazdu na serwis i to nie na jeden dzień lecz kilka.  Okazało się, że osłona termiczna na turbinie się oberwała przy śrubie mocującej. Dlatego podczas jazdy dzwoniła wydając metaliczny stukot.  Wystarczyło tylko maskę otworzyć i usterka na wierzchu. Widać od razu było jak rolnik zaglądał pod maskę- wcale.  Więc pisanie takich diagnoz bez wcześniejszego rozpoznania dla mnie mija się z celem. Równie dobrze może to być luźna osłona itp. Zależy jakiego rodzaju jest to "dziwny dźwięk". Metaliczne tłuczenie, dzwonienie, szuranie czy zwykły szum.  Zobaczyć czy nic luźne nie jest i wtedy zastanawiać się co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2018 o 10:11, Aleq napisał:

Po przeczytaniu posta zaraz na myśl przyszedł mi pewien filmik z YT. Co prawda nie o samochodach a o ciągniku rolniczym pewnej marki. Też było słychać metaliczny podźwięk podczas jazdy na obrotach około 1400. Serwis autoryzowany wymiękł mimo kilkukrotnego oddania pojazdu na serwis i to nie na jeden dzień lecz kilka.  Okazało się, że osłona termiczna na turbinie się oberwała przy śrubie mocującej. Dlatego podczas jazdy dzwoniła wydając metaliczny stukot.  Wystarczyło tylko maskę otworzyć i usterka na wierzchu. Widać od razu było jak rolnik zaglądał pod maskę- wcale.  Więc pisanie takich diagnoz bez wcześniejszego rozpoznania dla mnie mija się z celem. Równie dobrze może to być luźna osłona itp. Zależy jakiego rodzaju jest to "dziwny dźwięk". Metaliczne tłuczenie, dzwonienie, szuranie czy zwykły szum.  Zobaczyć czy nic luźne nie jest i wtedy zastanawiać się co dalej.

bylem w serwisie AUDI w De  i stwierdzil mechanik ze jest to poluzowany plastik ktory daje szurajocy dzwiek. nastepnie pojechalem do drugiego mechanika ktory stwierdzil ze jest to odglos ze skrzyni biegow ale powiedzial zebym jezdzil dalej az bedzie bardziej słyszalny. <<tak ze 2 rozne teorie> mi osobiscie tez wydaje sie ze dzwiek dobiega z skrzyni. bylem na kanale i z  zewnatrz jest to nie do zlokalizowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...