Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Autohaus czy "Auto na zamówienie"


shocknage

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu Audi A4 B8, mieszkam na stałe w Niemczech i z racji na moją sytuację według mnie te dwie formy zakupu będą najlepsze. 

Chciałbym poznać opinie osób, które mają doświadczenie z kupnem auta z prawdziwego niemieckiego Autohausu (nie od żadnego Turka bądź Ruska)  bądź w formie "Auta na zamówienie".  Czy Autohausy ze względu na wysokie ceny aut oferują tylko i wyłącznie "pewniaki"? Kupując samochód z takich miejsc można spokojnie wyzbyć się strachu o ukrytych wadach itp? Niemieckie salony sprzedaży boją się o ogromne kary za sprzedanie auta z nieopisanymi wcześniej wadami, dlatego wolą tego nie robić. Pytanie czy ktoś kupował auto z Autohausu, czy wyższa cena gwarantuje często pewniejszy zakup i z ręką na sercu może polecić w ciemno?

Mieszkając w Niemczech, dużo dobrych Autohausów jest w pobliżu i to nie byłby problem. Problemem jest pojechanie tam z kimś kto dobrze mówi po niemiecku jak i obeznanie z technicznymi zwrotami (niestety mój poziom języka nie jest na tyle dobry). Strona Autoscout24 posiada również opinie o danym Autohausie, dlatego tym bardziej świadczy to o większej pewności zakupu. 

Kolejną formą zakupu jaką się interesuje to "Auto na zamówienie". Dużo firm oferuje takie usługi, jednak nie wszystkie z dużym sukcesem. Wyselekcjonowałem parę firm, które wydają się być rzetelne i skuteczne. Poprzez brak języka na wysokim poziomie, prędzej możliwe byłoby szukanie auta po Polskiej stronie na własną ręke. Niestety, setki kilometrów jak i pieniądze wydane na dojazdy, aby kilka (oby tylko) razy się rozczarować, zniechęcają mnie. Czy ktoś słyszał bądź miał okazję kupować auto korzystając z usług takiej formy i mógłby się podzielić informacjami? Jak duże prowizje może brać taka firma i czy uważacie to za dobry pomysł? Prowizja 2-3 tysięcy PLN nie wydaje się wielka w porównaniu z godzinami straconymi w podróży jak i wydanymi pieniędzmi na paliwo. Taka firma oczywiście oferuje profesjonalny przegląd auta i inne szmery bajery.  Jest to bardzo wygodne z mojej z perspektywy, ponieważ nie martwię się o to czy sam zdołam wszystko dobrze sprawdzić bądź zorganizować kogoś do pomocy. Odbieram auto, które wcześniej w danej konfiguracji, kolorze i nadwoziu wybrałem i wsioo. 

Trochę się rozpisałem...

Nadmienie, że nie poszukuje oferty życia auta klepanego w stodole u szwagra a potem puszczonego po okazyjnej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...