Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Smród spalin przy wysokich obrotach


krzychu_10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc. Posiadam a4b7ALT benzyna 2.0. Podczas przyspieszania (około 4,5tys obr/min) w kabinie pojawia się zapach spalin. Wymieniłem chociaż był dobry CAŁY układ wydechowy, łącznie z przedłużeniem końcówki tłumka. Dodatkowo poszła wymiana odmy. Rozrząd nowy, brak wycieków na silnik. Analiza spalin książkowa. Auto sprawdzało kilka warsztatów i nikt nie jest w stanie stwierdzić skąd jest ten zapach. Powtarzam wydech nowy łącznie z plecionką itd. Zauważyłem że problem jest tylko przy przyspieszaniu, wyprzedzaniu gdzie należy dodać więcej gazu. Obieg zamknięty, otwarty, na klimie czy bez, nawet przy otwartych oknach podczas przyspieszenia też czuć. Na postoju i wolnych obrotach oraz przy "normalnej" jeździe zapach się nie wydobywa. Wydałem już sporo kasy na cały wydech diagnostykę itd. 

PS. Jeszcze została wyczyszczona przepustnica lecz to też nie pomogło.

Wiem że było kilka wątków dotyczących zapachu spalin w kabinie lecz żaden nie odzwierciedlał mojego przypadku dotyczącego zapachu spalin w kabinie podczas przyspieszania.

PROSZĘ O POMOC !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien. Zadzwonię w pn do warsztatu lecz oddałem auto do typowego warsztatu zajmującego się układami wydechowymi. Auto sprawdzali okolo tygodnia więc myślę ze tez ale pewności nie mam. To mój dobry kolega więc bylo uważam rzetelnie sprawdzone. Ale dzieki za sugestię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze znalazlem że mocowanie plastikowe bagnetu jest luźne. Czy to też może mieć wpływ na zapach wydzielanych spalin przy wysokich obrotach. Ja osobiście uważam że tak bo wytwarza się większe ciśnienie ale to dotyczyć może samych oparów gdyż do okoła jest sucho mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krzychu_10 napisał:

Czy to też może mieć wpływ na zapach wydzielanych spalin

Nie twórz głupich teorii.

Jak na postoju dasz dłużej po obrotach to da się wyczuć te spaliny? Tyle rzeczy wymieniłeś, że pozostaje Ci kolektor wydechowy i ewentualnie nieszczelności np. między katem, a wydechem itp. o ile to rzeczywiście jest zapach spalin ?

Jeździłem kilka tygodni z rozwaloną plecionką i prócz zwiększonego hałasu żadnych spalin nie czułem w kabinie więc niezły masz przypadek.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy rozgrzanym silniku jak gazuję to pojawia się ten zapach. Masz rację sprawdzę uszczelkę przy kolektorze. Zauważyłem też że w a4 b6 2.0 benzyna który posiada mój ojciec wydech pracuje ciszej i jest jakby mocniejszy ale nie jestem mechanikiem więc nie wiem czy tak ma być. To moje pierwsze audi. Zawsze jeździłem japońcami. Przem8 może posiadasz wiedze czy jest jakiś miernik który wykaże przedmuchy i zwiększoną ilość spalin np przy przyłożeniu w okolicach kolektora ?

Mimo wszystko dziękuję za pomoc w diagnostyce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, krzychu_10 napisał:

Przem8 może posiadasz wiedze czy jest jakiś miernik który wykaże przedmuchy i zwiększoną ilość spalin np przy przyłożeniu w okolicach kolektora ?

Nie słyszałem o takich rzeczach ale jeśli pojawiają się przedmuchy to powinno to być do wychwycenia przy oględzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...