Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Silnik odpala i po chwili gaśnie, ale po czasie można go odpalić


A4 b6 Audi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Ostatnio miałem problem z swoim samochodem Audi A4b6 1,9tdi , pod praca normalnie odpalił, przejechałem z jakieś 1,5 - 2 km i podczas dojeżdżania do skrzyżowania samochód zgasł  i nie chciał już odpalić. Kolega ściągnął mnie na najbliższy parking, ale po czasie kręcenie odpalił. Chciałem zaznaczyć ze w aku normalne napięcie i winę akumulatora można wykluczyć. Odpalił po długim kręceniu z pedałem gazu w podłodze. Jak już odpalił podjechałem z jakieś 7 km do znajomego mechanika zgasiłem silnik po czym odpalił mi normalnie. ale postanowiłem z mechanikiem ze to trzeba wymienić filtr paliwa. byliśmy przekonani ze to właśnie wina filtra jak się okazało nie do końca 3 dni później problem się znów pojawił. cały dzień jeździłem samochodem normalnie odpalał, aż wieczorem gdy go odpaliłem ujechałem 300m i mi znowu zgasł. też własnie zacząłem kręcić i po chwili odpalił dodałem gazu ale zgasł. czynność powtórzyłem i odpalił i mogłem znów spokojnie dojechać pod blok. Pytanie co może być przyczyną takie zachowania? ze odpala normalnie i po chwili gaśnie tak jakby paliwa nie dostawał. z góry bardzo dziękuje za pomocne komentarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie filtra paliwa sprawdzaliście czy pompa paliwa w baku pracuje ? /tłoczy paliwo po ściągnięciu wężyka z filtra i przekręceniu stacyjki na zapłon/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz sprawdzenia pompki paliwa i jej zasilania , proponuję sprawdzić czy nie zanika zasilanie ECU ( kostka stacyjki, przekaźnik w obudowie ECU ) :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem okazało się zalane przekaźniki pod komputerem. niestety obudowa komputera była uszkodzona w skutek czego dostawała się tam woda. po oczyszczeniu i wymianie przekaźników wszystko wróciło do normy. Dziękuje za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...