Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8TFSI - spalanie w cyklu miejskim


kasztanowy.jim

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Rozważam zakup A4 b8 w benzynie - moje wymarzone auto, jestem na etapie rozkminy, czy na moje potrzeby to będzie rozsądny wybór. Jeżdżę głównie po mieście (ok. 400-800 km miesięcznie po zakorkowanym Wrocławiu). Przeglądając raporty spalania 1.8 TFSI wychodzi, że w cyklu miejskim weźmie spokojnie 10l/100km, może nawet 11-12l. Czy możecie skonfrontować te dane z Waszymi doświadczeniami?

Mimo że serce chce audi, rozum zaczyna marudzić, że jak na moje możliwości finansowe może być za drogie w eksploatacji. Budżet to max. 40 tys., w tej cenie mogę nie dostać roczników z poprawioną wersją tego silnika. Obawiam się, że będę miał średnio udaną jednostkę benzynową (możliwość awarii) + drogie części + jeszcze duuuże spalanie w mieście. Czy tak faktycznie jest? Będę zobowiązany za porady bardziej doświadczonych kowbojów dróg ;)

Bo rozumiem, że gazowanie tego silnika to samobójstwo? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy przebiegu 800km w mieście 1.8 TFSI moim zdaniem to pomyłka. Zagazować to idzie bez problemu tylko trochę koszt przeraża. Za 40000 PLN masz Avensisa III w LPG i śmigasz za pół darmo. Chyba, że musi być "prestiż" AUDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź - tak jak napisałeś, serce jest za audi, ale wygra raczej rozsądek. Japońskich aut się trochę boję (koszty części). Zaczynam się przychylać do insigni, 1.4T z fabrycznym gazem. Trochę offtop, ale co o tym myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A4B5 1.8T oraz Toyote Corolle E15 . W audi wsadziłem trochę kasy w japońca poza olejami, filtrami, tarczami, klockami to nic.

Ogólnie niemce psują sie częściej ale ceny są w rozsądnych pieniądzach, natomiast japończyki z reguły psują się żadziej ale koszta są wyższe.

Co do Insignia. Ojciec od 4 lat jeżdzi Insignia 2.0 CDTI 130km. Fajne wygodne autko. Spory bagażnik. Ale czuć masę samochodu. Co do 1.4T się nie wypowiem,bo nie jechałem Insignią z tym motorem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze rozważyć Seat Exeo ze starym dobrym 1.8T 150 KM na wtrysku pośrednim. Silnik dobrze znosi gaz i zawsze można mu podnieść moc.  Auto to kopia B7 tylko młodsze.

Edytowane przez Damjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem poprzednio Forda Focusa z silnikiem wolnossącym 1,8 o tej samej mocy i palił litr więcej niż Audi. Audi mi pali w cyklu miejskim 8,4 Pb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.8 TFSI CDHB - jazda 90% miasta, krótkie odcinki 3-5km na raz od 10.8-12, zależy od ilości postojów z włączonym silnikiem. Ogółem nie ma tragedii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...