Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 b6 multitronic - czy pada?


arkadiusz.nas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
Panowie mam dylemat. Mój mechanik delikatnie zasugerował mi żebym rozstał się ze swoim samochodem, bo niedlugo skrzynia sie odezwie... mam 2.0 ALT + multitronic, wiem że nie jest to najlepsze połączenie ale ogólnie buda w super stanie, silnik oleju nie bierze (max 300ml na 10kkm). Zmierzam do tego, czy to co on mówi może być prawdą kiedy nie czuję żadnych szarpnięć przy przyspieszaniu? Na komputerze zero błędów w sterowniku skrzyni... Z tego co czytałem to jedną z pierwszych przyczyn jest poszarpywanie przy przyśpieszaniu, a tutaj tego nie ma. Od jednej osoby słyszałem, że jak multitronic siada to auto często gaśnie przy zmianie kiernku jazdy (przy starcie do tyłu lub do przodu), czy to prawda?
Ewentualnie może podpowiecie jak zweryfikować czy skrzynia zaczyna padać i czy naprawa w tak wczesnym stadium może być niedroga?

Pozdrawiam,
Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie tak stwierdził, bo brak argumentów z jego strony i z tego co napisałeś.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jest mój mechanik i gazownik. On zakładał gaz do tego samochodu (BRC) i samochód od roku mi potrafi zgasnąć/szarpnąć przy ruszaniu tylko na gazie - wymienił 3 cewki, odme, gaz regulował z 5 razy i dalej d*pa... nie wiem czy nie mówił tego po to żebym opchnął samochód i nie zawracał mu gitary. Żadnego powodu nie podał, tylko ze on teraz robi samochód z taka skrzynia i u mnie są takie objawy jak u niego.
Dodam tylko ze 5000km temu wymieniał mi olej w skrzyni i nic takiego nie mówił - przy tej robocie też regulował gaz więc zapewne jeździł i wtedy nic nie mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, arkadiusz.nas napisał:

On zakładał gaz do tego samochodu (BRC) i samochód od roku mi potrafi zgasnąć/szarpnąć

To czas chyba zmienić "majstra". Pewnie jak to przy brc- gaz wrzucony pod maskę, bez ładu i składu, a potem niech się klient martwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem sporo opinii ze do tego silnika BRC sie nie nadaje bo nie ma opcji "zimny vag"... no ale czasu sie nie cofnie. Wracając do głównego tematu, co z tą skrzynią? Czy mimo braku błędów w sterowniku skrzyni może być z nią coś nie tak? albo w niedługim czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki przebieg ma skrzynia? Jeśli nie odczuwasz żadnych niedomagań i wymieniasz regularnie olej to się nie martw na zapas. Sprzedać to będzie graniczyć z cudem, bo przerabiałem to i ponad pół roku sprzedawałem takie audi z 1.9tdi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualny przebieg 261500, mam książeczkę serwisową audi i właśnie znalazłem wpis coś "ATF eisefzf" czy cos takiego przy 200kkm - to chyba wymiana oleju w skrzyni.

Edytowane przez arkadiusz.nas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...