Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z klimatyzacją


pawel8708

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dziwny problem z klimatyzacją, chodzi o to, że bardzo słabo leci powietrze z nawiewów, zarówno ciepłe jaki i zimne, w lecie jest problem żeby schłodzić autko, a zimą żeby nagrzać. Sprawdzałem Vagiem, nie ma błędów, były robione nastawy podstawowe,uzupełniony czynnik w klimie, znajomy ma taki sam model audi, tylko rocznik 2004, u niego po włączeniu klimy na maxa bardzo mocno dmucha z nawiewów, u mnie bardzo ciężko wyczuć wylatujące powietrze z nawiewów, czuć wibrację wentylatora gdy ustawię na maxa, ale zmieniałem wentylator na inny, niestety było to samo, podmieniałem także panel climatronika, także bez rezultatów, gdzie dalej szukać przyczyny? Poza tym climatronic pracuję prawidłowo, wszystkie funkcje działają, jedynie bardzo słabo wieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obieg zamknięty cokolwiek zmienia? Może jednak nie wszystkie klapy chodzą jak trzeba.

Na początek sprawdź oznaczenia silniczków (większość z nich jest widoczna po zdjęciu schowka) - może ktoś włożył od anglika (początek 8e2) albo źle podpiął same silniczki. Ja szukałbym problemu w klapie do obiegu zamkniętego i dławienia (te przy wentylatorze).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wszystkich trybów, zarówno obieg otwarty, zamknięty, nawiew na nogi, na szybę, jeśli chodzi o silniczki wszystkie działają prawidłowo, próbowałem nawet wyjmować te silniczki, i ruszać tymi cięgnami, którymi sterują te silniczki, nic to nie dało, nadal słabo wieje, poskładałem wszystko, zrobiłem nastawy podstawowe, nie ma błędów, a nadal bardzo słabo wieje, na początku myślałem że to po prostu wentylator ma jakieś luzy, gdyż jeśli ustawię maksymalną prędkość, czuć wibrację pod stopami, ale podmieniłem na drugi sprawny, objawy były dalej takie same, i już nie mam pomysłu gdzie szukać przyczyny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lakoniczne pytanie, a w jakim stanie jest filtr kabinowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr kabinowy został wymieniony, sprawdzałem również czy coś da jeśli wyjmę filtr kabinowy, żadnej różnicy nie było

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...