Skocz do zawartości
IGNOROWANY

lekki spadek temp.


axel52

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno zakupiłem tą maszynę i mam pytanie odnośnie temperatury silnika.

Otóż zauważyłem, że jeżeli jest on nagrzany to wskaźnik temp. potrafi lekko spaść poniżej 90 stopni.

Nie jest to zawsze, ale jednak opada deczko.

Poprzednio miałem a4 1.9 TDI z 2002 i wskaźnik temp. ani drgnął po nagrzaniu silnika.

Czy to jest normalny objaw?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od temp otoczenia jak jest 5 stopni to potrafi spaść i wrócić sprawdź jak jest zimny czy zaraz po odpaleniu otwarty jest termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lukas309 napisał:

Zależy od temp otoczenia jak jest 5 stopni to potrafi spaść i wrócić sprawdź jak jest zimny czy zaraz po odpaleniu otwarty jest termostat

Ok, a jak sprawdzić czy jest termostat otwarty po starcie silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat służy do otwarcia pełnego obiegu płynu poprzez chłodnice, wystarczy sprawdzić węże które idą od chłodnicy czy są ciepłe jeżeli silnik nie osiągnął temp roboczej powinny być zimne bo wtedy płyn pomija chłodnice przy zamkniętym termostacie ,jeżeli termostat jest uszkodzony i jest w pozycji otwartej płyn od razu płynie przez chłodnice w pełnym obiegu ,jak jest bardzo zimno termostat potrafi się nawet zamknąć podczas jazdy i wymusić przepływ płynu pomijając chłodnice aby zapobiec niedogrzaniu silnika 

U żony w aucie silnik 1,4 b jak był walniety termostat to można sobie było wybić z głowy że przy temp. około 0 podczas jazdy osiągał temp. 80 stopni i leciało chłodne powietrze z nawiewów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, axel52 napisał:

Ok, a jak sprawdzić czy jest termostat otwarty po starcie silnika?

Termostat uszkodzony po prostu się nie domyka całkowicie a w dieslach to najczęściej jest zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...