Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tarcze tył rdzewieją


popo601

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, moje tarcze z tył są pordzewiałe tak jakby klocek nie brał całą powierzchnią tylko środkiem albo były założone jakieś mniejsze klocki, gadałem z kumplem mechanikiem i powiedział mi że to wada A4 bo w każdym modelu tak rdzewieją w co osobiście nie wierzę, z przodu cała tacza się ładnie świeci a z tył to paskudnie wygląda bo świeci się tylko środek a do rantu tarczy tak z około centymetr jest rdza i jak się ma alusy to słabo to wygląda :( Napiszcie mi proszę czy przy waszych B7 z tył tarcze są całe świecące czy macie też ten problem. Jeśli nie jasno opisałem to podepnę zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo o co Ci chodzi i odpowiedz: nie nie mam takiej przypadłości jak opisujesz.

U Ciebie- może być wyeksploatowany zestaw lub np. założone nowe klocki na stare tarcze (brak możliwości współpracy tych elementów z jednakowego poziomu zużycia)  i efekt sam widzisz.

A takie teksty jak wspomniał mechanik to mnie "rozwalają"....

Trzeba wszystko właściwie serwisować i wszystko będzie właściwie działało, niby proste myślenie, a często do wielu nie dociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masz zapieczone prowadnice lub kwestia też dojechanych tarcz i kijowych klocków.

Fotę możesz wrzucić, zawsze jakiś pogląd na sytuację :D

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to od niego kupiłem tą Audi 2 miesiące temu a jego kobieta jeździła nią 3 lata i twierdzi że tarcze i klocki w niej wymieniał i to samo się robiło a nie chcę mi się wierzyć że robiąc dla siebie robi się fuszerke. Ja tak będę chciał te tarcze i klocki wymienić bo to nie może tak wyglądać jak na zdjeciu, sorry że nie za dnia ale dopiero co przyjechałem z pracy a trochę ciemno już jest.

20181105_163932.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No delikatnie mówiąc wygląda to średnio....

A co do wymiany to może i wymieniane było tylko zależy też na co.....Zauważ jaką powierzchnią klocek ma styk z tarczą....nieakceptowalny. Gratów do kupienia jest cała masa jak i cen za nie występujących i raczej tu upatrywałbym przyczyny.

Nie ma co gdybać, zmień komplet na zacny jakościowo i zobaczysz jak będzie.

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię a na marginesie nigdy nie kupuję najtańszych ... wyleczyłem się z tego lata temu i jak już coś kupić to porządne żeby zrobić raz i na lata mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, popo601 napisał:

nigdy nie kupuję najtańszych

To dobry sposób na zminimalizowanie ewentualnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, popo601 napisał:

W sumie to od niego kupiłem tą Audi 2 miesiące temu a jego kobieta jeździła nią 3 lata i twierdzi że tarcze i klocki w niej wymieniał i to samo się robiło a nie chcę mi się wierzyć że robiąc dla siebie robi się fuszerke. Ja tak będę chciał te tarcze i klocki wymienić bo to nie może tak wyglądać jak na zdjeciu, sorry że nie za dnia ale dopiero co przyjechałem z pracy a trochę ciemno już jest.

20181105_163932.jpg

Ewidentnie jest coś u Ciebie nie tak. U mnie tak to wygląda:7h1DFy3.jpg

 

Edytowane przez Marcinx52
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oględziny klocka od strony materiału ciernego wszystko wyjaśnią.

Może wykruszony  lub pokruszony materiał cierny ?.

Pole tarcia na tarczy posiada chyba wgłębienia ?.

Tak czy siak czeka Cię demontaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...