Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sub Frame w Audi A4 B7 Cabrio 3.0TDI Quattro


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Posiadam Audi A4 B7 Cabrio 3.0TDI Quattro, w którym słychać stukanie w przednim zawieszeniu. Zostałem poinformowany, przez mojego mechanika, że nie da się wymienić samych tulei, muszę zakupić i wymienić całą część: 8h0399315t - cały przedni subframe. Czy rzeczywiście czeka mnie zakup części za ponad 6 tysięcy złotych? Jest jakaś możliwość zrobienia tego mniejszym kosztem? Niechciałbym pożegnać się z moim Cabrio, ale tak duży wydatek w to auto jest bardzo zniechęcający:(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, greg2505 napisał:

Wg mnie można wymienić same tuleje zawiecha przecież taka sama jak w sedan i avant 

Tu właśnie nie jestem pewny, podobno numer części się różni w Cabrio i w "nie Cabrio"... Super by było jakby się dało wymienić same tuleje, ułamek kosztu tej wielkiej, metalowej części :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2018 o 17:15, greg2505 napisał:

Wpisz sobie w Google ten nr i tam jest pokazane że wymienia się tuleje

Właśnie też to widzę, ale nigdzie nie mogę znaleźć numer części tych tulei, wiesz może jak się do nich dostać. 

W katalogu jest coś takiego:

http://www.oemepc.com/audi/part_single/catalog/au/markt/RDW/modell/AA4C/year/2007/drive_standart/492/hg_ug/399/subcategory/399081/part_id/0/lang/e

Pozycje 21 i 22 mają napisane no replacement part. Także chyba opcji wymiany nie ma:/ 

 

Dla Avanta są te części z numerami 8D0399419Q i 8D0399415E. Ktoś może wie czy byłyby kompatybilne?

Edytowane przez CabrioLover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to są te same części , ale nie jestem tego pewny, może ktoś się jeszcze wypowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele "katalogów" podaje, że nie ma części do tego elementu .  Trochę poszukałem i udało mi się takie cosik namierzyć, z tym, że numer ramy inny lecz do cabrio. NO i numer tulei zależy od typu zawieszenia.  Inne dla 1BA a inny dla "sport".

A4Cabrio.jpg

Edytowane przez Aleq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Aleq napisał:

Wiele "katalogów" podaje, że nie ma części do tego elementu .  Trochę poszukałem i udało mi się takie cosik namierzyć, z tym, że numer ramy inny lecz do cabrio. NO i numer tulei zależy od typu zawieszenia.  Inne dla 1BA a inny dla "sport".

A4Cabrio.jpg

Też to namierzyłem właśnie, tylko rama inna. Mam SLine, więc chyba sportowe zawieszenie bo jest mega twardy i niski:D Pytanie czy ktoś może wymieniał takie tuleje w kabrio i zagwarantuje, że te będą pasować. Bo jak nie to zostanę bez auta i będę musiał zamówić tą cholernie drogą ramę. ? Te sanki na każdym z tych schematów wyglądają tak samo.. Pytanie czy są takie same:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że w tych sankach nie ma w ogole tam tuleji, tylko poprostu sanki są sztywno zamontowane do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, soul87 napisał:

Mi się wydaje że w tych sankach nie ma w ogole tam tuleji, tylko poprostu sanki są sztywno zamontowane do auta.

Może tak być, ale na diagramie z częściami są wyszczególnione tylko bez numeru części. Jeżeli rzeczywiście nie da się z tym nic zrobić to sprawa jest z góry przegrana:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

dzięki za każdy wkład w ten problem! Okazało się, że rzeczywiście tuleje są niewymienne, zalane na stałe aluminiowe. Po kilku miesiącach szukania udało mi się kupić używane w bardzo dobrym stanie za rozsądne pieniądze(nowa to przeszło 6000 zł, nie polecam), przy okazji wymieniłem poduchę pod silnikiem:) 

Na moje nieszczęście ten model nie był u nas popularny, dużo jest zamienników od b6, b7 z manualnymi skrzyniami. Niestety 3.0 TDI + tiptronic to rzadkość.

Na szczęście moje Audi ma się teraz dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuleje czy caly sub frame? skoro są stale aluminiowe to po co to wymieniac? przeciez to nie pelni zadnej roli dodatkowej. 

Jezeli sanki stukaly to wystarczylo je pewnie zaspawać na rantach ... 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, soul87 napisał:

Tuleje czy caly sub frame? skoro są stale aluminiowe to po co to wymieniac? przeciez to nie pelni zadnej roli dodatkowej. 

Jezeli sanki stukaly to wystarczylo je pewnie zaspawać na rantach ... 

Całe sanki wymienione, teraz już nie stuka:) wolę tak niż spawać:) Najważniejsze, że już po sprawie! Temat do zamknięcia, może komuś się kiedyś przyda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...