Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak ogrzewania tylnej szyby w Avancie B6 2004r


Krzysiek_A4/A6

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Sporo podobnych przypadków, ale wszystkie stosunkowo dawno więc proszę o odświeżenie tematu. Kilka faktów:

1. Auto z 2004r a na panelu regulacja temperatury od 18 stopni. Wiele tu info że w tym roczniku powinno być od 16 stopni. Czy coś z tym robic czy zostawić jak jest?

2. po wciśnięciu ogrzewania tylnej szyby lampka świeci, lusterka grzeją a tylna szyba nie

3. Na VAG błąd 00975  31-10

Od czego zacząć? Jak dostać się do kabelków i wsuwek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś klimatronik? Jak jest z b7 w b6 to normalne że szyba nie działa na forum jest mnóstwo info na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic nie zmieniałem. Auto kupiłem 3 tyg temu a o braku ogrzewania dowiedziałem sie 2 dni temu.

Patrząc na poprzedniego właściciela to zakładam, ze tez nic nie zmieniał. Szczególnie ze regulacja temp jest od 18 stopni.

Idąc po najmniejszej linii oporu stawiałbym na samo "podpiecie" szyby, ale z drugiej strony gdyby to było takie proste pewnie nie byłoby tyle wątków na ten temat.

Postanowiłem świeżyć ten temat właśnie dlatego że wiekszość wątków poruszała temat wymiany panela z B6 na B7 i odwrotnie. Chciałem świeżego spojrzenia z założeniem, że wszystko jest w oryginale (bo tak myślę) no i ten błąd na VAG sugerujący batdziej problem z elektryką (okablowaniem) niż elektroniką (sterowaniem/panelem). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi prosze gdzie jest i jak się dostać do miejsca gdzie znajduje sie wtyczka/podłaczenie tylnej szuby. Czy koniecznie trzeba zdejmowac cała tapicerkę tylnej klapy ?

Gdzie szukać usterki?

Lusterka grzeja więc bezpiecznik jest sprawny

przycisk świeci normalnie, nie gasnie - szyba nie grzeje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie podpowie?

Moze ktoś we Wrocławiu juz to naprawiał i podpowie gdzie podjechać, żeby ktoś nie połamał wszystkich plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj np. do tematu o wymianie 3-go światła stop.

Plastiki ciężko uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do samego podpięcia szyby juz dotarłem. Plastiki zdjąłem. Sprawdziłem testerem i lipa. Brak napięcia na grzałce tylnej szyby. A moze źle to sprawdziłem?

po włączeniu zapłonu i uruchomieniu ogrzewania szyby miernik wpiałem pomiędzy lewa i prawa strone. Nie pokazało zadnego napięcia.

Czy mozliwe jest że jakiś kabelek wypiety jest z tyłu panela klimatyzacji? Ktoś wcześniej wymieniał radio na wieksze z A3 i moze wdedy coś żle podłaczył? Jak myslicie?

Pytam bo do panela klimatyzacji jeszcze nie zaglądałem. Dziwi mnie tylko, ze lampka na przycisku normalnie się świeci.

Edytowane przez Krzysiek_A4/A6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie ma przerwy w przewodach między klapą a nadwoziem.

Swoją drogą, jest jakiś błąd zapisany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche czasu minęło, ale po prostu nic w tym temacie nie robiłem. Dzisiaj rozwiązałem problem ?

Szkoda gadać bo to trochę żenujące. Zachowałem się jak niemota. Sugerując się tym, ze dioda na przycisku świeci normalnie a lusterka boczne grzeją, nawet nie pokusiłem się o sprawdzenie bezpieczników, choć uważam, ze od tego powinienem zacząć. Dzisiaj wymieniałem wszystkie silniki klap nawiewów i siłą rzeczy musiałem odsłonić bezpieczniki. Szok. Bezpiecznik 30A nr 26  -  puste miejsce. Dacie wiarę? Włożyłem bezpiecznik i błąd z klimatronika zniknął. Wszystko chyba działa, ale na 100% okaże się, jak przyjdzie przynajmniej szron na szybę, ale wygląda na to, ze jest OK. 

Dziękuję wszystkim za wskazówki i sugestie. Trochę mi głupio z powodu tego bezpiecznika ale najważniejsze że działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...